תוכן עניינים

מאת: עידן מילצ'ר; פסיכותרפיסט; מטפל זוגי ומשפחתי; אחראי מרפאה סקסולוגית אנאורגנית גברים; המרפאה לטיפול מיני; המרכז לבריאות האישה; בי''ח "ליס" ליולדות.

המתנזרים מיחסי מין, ינידו ראשם ויגידו בביטול שאין שום מחקר אשר יוכיח שאי קיום יחסי מין יזיק ללב ולגוף. יחד עם זאת, שלא יקטינו ראש וימהרו לשבת מול הטלוויזיה עם השלט ביד. קיימים  לא מעט מחקרים, המעידים על כך שיחסי מין...כן כן סקס, תורמים לבריאותנו בכלל ולבריאות ליבנו בפרט! קיום יחסי מין מעניק שורה של יתרונות פיסיולוגיים הניתנים למדידה, וזה נכון לגבי נשים וגברים כאחד. כל זאת, כמובן, בהנחה שהעוסק ביחסי מין מקיים מין בטוח ונזהר מהידבקות במחלה המועברת במגע מיני.

 

סקס תורם לבריאות

במחקר שבוצע עוד בשנת 2001 התמקדו החוקרים ב בבריאות הלב וכלי דם. הממצאים שלהם (וגילוי נאות המחקר לא נעשה על ידי גברים בלבד)  תומכים בעובדה שקיום יחסי מין פעמיים עד שלוש בשבוע, הפחיתו את הסיכון של גברים ללקות בהתקף לב או שבץ מוחי ב 50 אחוז. באחד המחקרים האמינים ביותר שנערך בבריטניה באוניברסיטת קווינס, התגלה כי קיום יחסי מין בתדירות של פעמיים בשבוע הוריד את הסיכוי של עד 45 אחוזים לפתח מחלות לב המסכנות את חייהם. בהמחקר שנערך לאורך עשור, נמצאו מספר ממצאים אשר תומכים בחדוות המין:

סקס והירידה הנכספת במשקל: אם אתם לא מבצעים פעילות גופנית סדירה - לפחות תעשו סקס, שכן סקס בהחלט נחשב בראש ובראשונה לפעילות גופנית נמרצת היכולה לשרוף עד 200 קלוריות. מספר קלוריות השווה לרבע שעת ריצה. אז תגידו ...זה תורם ללב או לא? 
בנוסף, פעילות מינית מעלה את הדופק אצל נשים וגברים כאחד. הדופק, באדם הפעיל מינית, עולה מכ- 70 פעימות לדקה ל- 150. לא שאני כותב שורות אלו ממקום שמעודד הפסקת ספורט בשטח או במכון כושר ולהתמקד בספורט "הסדין הלבן", אך פעילות מינית בהחלט מוסיפה לבריאות הלב. 

כמובן, שכולנו יודעים ומכירים את הקשר בין מצב רוחנו לבריאות ליבנו. קיים קשר ישיר בין סקס ודיכאון. במחקר שנערך לפני 10 שנים וכלל 293 נשים, נמצא כי הנשים שחוו מגע מיני, ללא שימוש בקונדום, היו פחות מדוכאות מנשים שבני זוגן השתמשו בקונדום. הורמון הפרוסטגלנדין הנמצא בזרע, נספג בגוף האישה, מווסת את ההורמונים הנשיים וגורם למצב רוח טוב יותר. נו אז זה תורם ללב או לא? ולא נשכח שעצם קיום יחסי המין משחרר הורמונים (נוירוטרנסמיטרים) כמו דופמין, אוקסיטוצין ואנדורפין, המביאים למצב רוח טוב ומסייעים להקל על הכאב של כל דבר, החל בכאב ראש, דלקת מפרקים וכלה במיגרנה. אצל נשים, סקס מהווה גם את אחד המרכיבים לייצור האסטרוגן, שיכול להפחית את הכאב של תסמונת קדם ווסתית – PMS. נו אז זה תורם ללב או לא?

ניתן לכתוב עוד ברוחב לב על הלב והמין, אבל בואו נסתפק בזה. כי יש עוד דברים לעשות, והמבין יבין

תפריט ניווט תחתון