תוכן עניינים

מאת: עידן מיליצ'ר פסיכותרפיסט, מטפל זוגי ומשפחתי, המרפאה לטיפול מיני.


לא רק נשים מעמידות פנים במיטה – כך על פי מחקר שנערך בקרב סטודנטים בארה"ב. מתוך 200 משתתפים, רבע מהגברים וכמחצית מהנשים דיווחו כי תוך כדי פעילות מינית הם מעמידים לעיתים פנים, שהם הגיעו לאורגזמה. המניע העיקרי הוא לדבריהם, לסיים את האקט המיני מבלי לפגוע ברגשות בן/בת הזוג. מחקרים קודמים הראו, כי בין מחצית לשני שליש מהנשים מזייפות לעיתים אורגזמה. אך מאחר ואצל גברים קיים קושי להעמיד פנים של שפיכה, רוב החוקרים בתחום הסקסולוגיה לא עסקו עד כה בשיעור האורגזמות המזויפות אצל גברים. נתוני המחקר נאספו באמצעות שאלונים שמלאו סטודנטים באוניברסיטת קנזס, שבארה"ב, שהכילו רשימה של שאלות על התנהגותם המינית של המשתתפים. הם נשאלו גם לגבי העמדת פנים של אורגזמה. מאחר והחוקרים היו מודעים לכך שחלק מהנבדקים יתביישו להודות בכך, הם נשאלו גם האם הם "עשו משהו דומה להעמדת פנים"?. 


מתוך ממצאי המחקר עולה, כי כמעט כל המשתתפים חוו כבר חוויה מינית כל שהיא עם בן/בת זוג, בין אם היא הייתה ידנית או אוראלית. קרוב ל-70% מהנשים ו-85% מהגברים דיווחו כי הם קיימו כבר יחסי מין מלאים. במהלך ניתוח הנתונים מצאו החוקרים, כי יחסי מין מלאים הינם גורם צפי משמעותי להעמדת פנים של אורגזמה. בין הנבדקים שחוו חוויה מינית ללא יחסי מין מלאים, רק 19% מהנשים ו-10% מהגברים העמידו פנים שהם הגיעו לסיפוק מיני. בין אלה שקיימו יחסי מין מלאים, 28% מהגברים ו-67% מהנשים זייפו מתי שהוא אורגזמה. מעמידי הפנים היו בדרך כלל בעלי ניסיון מיני רב יותר וחוו כבר אורגזמה, בין עם בן/בת זוג, או על ידי אוננות. בין אלה שדיווחו על העמדת פנים, הרוב המכריע עשה זאת במהלך יחסי מין מלאים (86% מהגברים ו-82% מהנשים). החוקרים משערים כי הסיבה לכך היא הציפייה הרווחת שיחסי מין מלאים מובילים לאורגזמה. רוב הגברים שדיווחו על העמדת פנים, עשו זאת כדי לסיים את האקט המיני ללא מבוכה. רוב הנשים לעומת זאת, מזייפות סיפוק מיני כדי להימנע מהשלכות שליליות, כמו לדוגמה לפגוע ברגשות בן הזוג. כל המשתתפים שזייפו סיפוק מיני דיווחו גם שהם חשים לחץ להגיע לאורגזמה תוך כדי יחסי מין, ושהאישה צריכה "לגמור" קודם. כ-20% מהנשים מוותרות על חוויית אורגזמה אמיתית, כדי לזייף אותה ברגע הנכון, בדיוק כשהן חשות שבן הזוג עומד להגיע על סיפוקו. בין הגורמים לנשים (וגם בין 4%-7% מהגברים) להתנשף בכבדות, לפלפל עיניים להתכווץ, לגנוח, ולהכות באקסטזה במיטה תוך זיוף אורגזמה אנו יכולים למצוא: (כל הכתוב נכון לנשים ולגברים)

  • פחד שאם בת הזוג תדע שלא גומר, היא תעזוב.
  • רצון וצורך לרצות את בת הזוג כדי שתרגיש נשית וקומפטנטית.
  • רצון לסיים את המשגל, די כבר גמרתי, את יכולה להרגיע!
  • רצון לחסוך מבת הזוג את השאלה הבנאלית, "גמרת"?

זיוף פעם אחת, מילא זה קורה, אך כניסה לדפוס של שקר שקשה לצאת ממנו, לא כדאית. לגופו של עניין, לחיות בשקר בזוגיות. זה מונע מבני הזוג להיות פתוחים וחופשיים בהתנהגות המינית במיטה ולמצות יחד את הריקוד המיני שיכול, בסופו של דבר, להביא  לאורגזמה גם עם בת הזוג! מתוך ניסיוני המקצועי, כל אישה תיתן לך את התשובה הקרובה לליבה. אחת תגיד: "מה פתאום, שלא תספר! חבל על הזמן שתמשיך ככה, במקום להיכנס לקונפליקט, שתמשיך לפנטז עליו במקלחת, ובמיטה שתפנטז על המקלחת". אחרת תגיד: "וואלה, למה לשקר שקר כחול, אם אפשר שקר לבן?! פשוט שתגיד לו שחשבה שיש לה אורגזמה אבל קראה באינטרנט ועכשיו היא מבינה שזה לא זה. חייבת להגיד שהיא נהנית לאללה מהמגע שלו ויש לה אחלה סקס איתו, אבל שהיא מבינה שזה לא אורגזמה ושהיא רוצה שיעבדו על זה יחד". שלישית תאמר "שלא תחרטט לו! זה חבר שלה שנים, לא?! שתגיד לו את האמת והוא יקבל את זה כמו טטלה! זה יביא אותו להתאמץ ולהשקיע במיטה. כל גבר המזייף אורגזמה ייתן את הרציונל שלו למה להמשיך לעשות זאת.

לסיכום אני אומר שאין סיבה להוסיף חטא על פשע, בסופו של דבר, לשקר אין רגליים והיא תבין שאתה שיקרת, אז רצוי לחסוך את זה ולדבר באופן ישיר, דו שיח יהיה נכון לפתוח עם בת הזוג את העניין.


מקור:
Men's and women's reports of pretending orgasm; Journal of Sex Research 2010, 47(6): 552-567.

תפריט ניווט תחתון