תוכן עניינים

מאת: עידן מיליצ'ר; סקסולוג ומטפל זוגי; המרפאה לטיפול מיני; בי''ח ליס

בכל פעם לקראת חג האילנות, שואלים אותי בסוד במסדרונות, גברים וגם נשים, האם פירות יבשים טובים ומשביחים את חיי המין. ואני, מה אני אומר? הגיעה העת לומר את האמת; פירות יבשים אולי טובים לאון, בתנאי שאוכלים מהם המון! לפיכך, ולאור העובדה שפירות יבשים הם אולי טעימים אבל גם מאד משמינים, אני מציע לבחון גם מזונות אחרים. רבות נכתב ודובר על הקשר בין אוכל ומין, התיאבון בא עם האכילה וזה נכון, הן לתיאבון הקולינארי והן לתיאבון הסקסואלי. ידוע שמרכז הרעב ומרכז המין נמצאים באותו מקום במוח, אך עד היום לא נעשה מחקר קליני אמפירי המקשר ומחבר בין שתי ישויות אלו.


אוכל ומיניות


מה בכל זאת, אנו יודעים? הנה כמה רזים מהמטבח אל המיטה;

  • שומר, נמצא יעיל להזרמת הדם לאיברי המין.
  • זרעים בכלל וזרעי דלעת בפרט, טובים לתמיכה והזנה של מערכת המין.
  • דבש מלכות, שומר על חיוניות ובכללה חיוניות מערכת המין.
  • אצות ופירות ים, עשירים באבץ ותורמים למיניות.
  • ויטמין E, שומשום, טחינה ושמן נבט החיטה, עושים טוב במיטה.
  • דגנים מלאים נחשבים כתורמים לחשק המיני.
  • גם הדיאטה הים תיכונית, הכוללת שמן זית, לימון וירקות, מטיבה את יחסי המין, זאת על פי מחקרים שונים.

חשוב לזכור שאין מדובר כאן במדע מדויק אלא במידע העובר מדור לדור ומסבתא לסבא, על כן, אכילת המזונות המוזכרים לעיל לא בהכרח תהפוך אותנו לחתולי/חתולות מין. כמו במזון כך גם במין, תפקידה של המנה הראשונה הוא להיות היד הנשלחת אל הירך, לעורר את החושים לתענוגות העתידים לבוא. המנה העיקרית, כמו בארוטיקה אמיתית, מקורה במרקם החומרים ובחיטוביהם. הנועזת מכולן, היא מנה האחרונה-הדיזרט! זו טומנת בחובה אינספור אפשרויות לכל הפתוח לפנטזיות החשק.  אם לא נהייה חופשיים, פרועים ונטולי עכבות בשלב זה בארוחה ובמין- מוטב שנניח לכל העניין.  
שפינוזה כבר אמר שהתשוקה היא תמצית האדם, אז כמו בט"ו בשבט, אל תסתמכו רק על הפירות היבשים, שני צימוקים, שלושה פיסטוקים וחופן אגוזים, לא בהכרח עושים את ההבדל. לאלה מומלץ להוסיף בכל ימי החול והחג, גם תשוקה, יצירתיות ודמיון.

תפריט ניווט תחתון