תוכן עניינים

סרטון האתגר:


כבר לא מעט שנים אנחנו שומעים "חייבים ללכת". למה בעצם? מה הליכה נותנת לנו?

  • זה עושה את היום קל יותר ! הליכה משפרת את הסיבולת, כוח ויכולת תפקודית. לכן מי שעושה הליכה ומתמיד בכך מתמודד בקלות רבה יותר עם מטלות יומיות שגרתיות כגון עליית מדרגות או נשיאת שקית קניות מהסופר. 
  • זה בריא ! הליכה  יעילה גם למניעה וגם לטיפול. היא מפחיתה את הסיכון לחלות במחלות והבעיות השכיחות ביותר: יתר לחץ דם, מחלות לב, סכרת, דלדול עצם ושריר (סרקופניה), דמנציה ועוד ועוד. הליכה היא גם תרופה יעילה כשכבר יש בעיות. לדוגמא, הליכה מורידה ערכי סוכר אצל מי שחולה בסוכרת. הליכה היא גם הטיפול המומלץ לבעיות מפרקים כגון כאב גב או כאבים על רקע שינויים ניווניים בברך.
  • זה משפר את מצב הרוח ! אפילו הליכה קצרה של כ10 דקות אפילו הליכה "מקרית" יום יומית ולא הליכה שמוגדרת כפעילות גופנית .
  • זה משפר יכולת קוגניטיבית!  בכל הגילאים. גם על יכולות אקדמיות-לימודיות. בגיל המבוגר הליכה משפרת את היכולת כולל הטבה ביכולות שנפגעו.  
  • זה מחטב ! טוב, אולי הגזמנו , אבל להליכה השפעה חיובית על משקל, מסת שריר ושומן. הליכה היא אפילו בעלת השפעה חיובית על היקפי מותניים, אבל לשם כך צריך להתמיד תקופה של כשנה.  

כמה ללכת?

כמה שאפשר, מתי שאפשר ובאיזה קצב שבוחרים. ההשפעה הגדולה ביותר של הליכה היא בצעד הראשון הנוסף שעושים. לכל כמות צעידה שאנחנו מוסיפים לפעילות שלנו יש ערך גדול. מעל כ-4500 צעדים ביום אנחנו כבר מקבלים השפעה חיובית משמעותית  על הבריאות. אז לפחות 4500 הליכה נמרצת ביום. זה לא המון. אם אתם רוצים לאתגר את עצמכם אז 10,000 צעדים ביום. בהליכה כזאת אתם כבר זוכים בכל ההשפעות החיוביות של הליכה. ההמלצה של ארגון הבריאות העולמי היא 150 דקות של פעילות וזו יכולה בהחלט להיות הליכה.

קצב הליכה

כדאי להתחיל בכחמש דקות הליכה נינוחה לחימום ואח"כ להגביר את הקצב להליכה מהירה. יש כאלו ששינוי קצבי הליכה תוך כדי הפעילות עושה להם את ההליכה ליותר קלה. בהתאם ליכולת שלכם, אפשר לשלב קטעי הליכה של קצב מאוד מהיר ואפילו ריצה. לסיים ב2-3 דקות הליכה נינוחה. 

מה עושים אם כואב, קשה, לא מצליחים?  באים אלינו לייעוץ ואנחנו נעזור לכם למצוא את הפתרון המתאים לכם. מכון הפיזיותרפיה באיכילוב 03-6974676

אז תתחילו ללכת 
יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון