תוכן עניינים

בית חולים איכילוב "דנה-דואק" לילדים הינו אחד משלושת בתי החולים במרכז הרפואי ת"א, המתמחה בטיפול בילדים, המעוצב ומיועד כל כולו עבורם. בית החולים מעניק את הטיפול המתקדם ביותר בעזרת צוות רפואי מיומן ומסור ומכשור חדשני - מהמתקדמים ביותר בעולם, לילודים, לפעוטות, לילדים ולבני נוער הזקוקים לטיפול מקיף ונרחב. עובדים בו מיטב המומחים בכל התחומים הרפואיים והסיעודיים, שמלבד מקצועיות רפואית מוכחת, יש להם גישה נהדרת לילדים והבנה מכילה גם להוריהם. צוות "דנה-דואק" כולל 540 נשות ואנשי מקצוע. פרופסורים ורופאים במגוון מקצועות הרפואה הרלוונטיים, צוות סיעודי, אנשי מנהל ומשק. כולם כאחד עובדים בשיתוף פעולה מלא, מתוך מחויבות אמיתית לצורכי הילד ומשפחתו.

 


  • אנחנו ב"דנה-דואק" מבינים כמה מפחיד וקשה לילד להגיע לטיפול, לא כל שכן להזדקק לאשפוז. לכן הקפיד בית החולים לתכנן וליצור מתחמים וחדרים בעיצוב ידידותי המדבר לילדים ומשרה אווירה עליזה ואופטימית גם לילד וגם לבני המשפחה והמבקרים. כל החדרים מקושטים בציורים צבעוניים. לכל חדר יש שירותים ומקלחת צמודים, טלוויזיה, טלפון, צעצועים ומשחקים ואפילו מיטה-כורסא מיוחדת להורים. אבל החדר המיוחד ביותר בכל בית החולים הוא "חדר המשאלות".

 

  • הרעיון נולד לפני 8 שנים, בפגישה עם אחד מהתורמים של ביה"ח, מר רשף אדם מבוגר וערירי, שביקש לתרום מתנות לילדים בסכום של 20,000 ₪. כאשר ניסינו להבין מדוע, סיפר שבילדותו, בגיל 5 עבר ניתוח בטן ובמהלך האשפוז הוא קיבל מתנה מהצוות. עד היום, עשרות שנים אח"כ, הוא עדיין זוכר את החוויה כמעצימה מאוד, שעשתה אותו מאושר במהלך תקופת האשפוז. סיפורו המרגש גרם לנו, באותו הרגע, ליזום הקמת חדר מתנות. להגיד לכם שזה היה קל? זה לא. צריך היה לחפש מקום נגיש, לקבל אישורים ולהפעיל את המקום. מלכתחילה, היה לנו ברור שלא נוכל להזיז או להחליף פונקציה בשביל לייסד חדר מתנות. אבל ביקור אקראי של פרופ' ברבש בבית חולים איכילוב "דנה-דואק" שינה את התמונה.

 

  • פרופ' ברבש התרגש מאד מהרעיון ומיד נענה לאתגר. כמובן שהיינו צריכים לחשוב על עיצוב המקום, שיהיה ייחודי ומזמין לכול ילד וכך עשינו. בעזרתה האדיבה של גב' ענת לוי, שנרתמה מיד למשימה וגייסה תורמים לעיצוב החדר ולקניית מתנות. מאז ועד היום, "חדר המשאלות" גדל ומתפתח. המקום מנוהל בשיתוף עם סיון עזרא, מנהלת אדמיניסטרטיבית באגף הילדים והמרכז החינוכי. בכל  יום מגיעים לחדר בין 20 ל-25 ילדים מכל הגילאים ומקבלים מתנה.

 

אבל, את המתנה הגדולה אנחנו מקבלים! הטלפונים המרגשים שמספרים לנו כמה שמחה הביאה המתנה לילד או לילדה שקיבלו מ"חנות המשאלות" - כך הילדים קוראים לחדר. אנחנו מקבלים פניות מילדים שמבקשים לתרום לנו חלק מהמתנות שקיבלו בימי הולדת, בבר-מצווה או בחגים. הם מגיעים לכאן בכל שעה שנוחה להם, נכנסים לחדר ומניחים את המתנות כראות עיניהם.  ישנם ילדים שמתנדבים למכור עוגיות או עבודות יצירה ואת הכסף שנאסף להקדיש לרכישת מתנות. לאחרונה הגיעה לכאן משפחה של ילד בשם שי-לי. המשפחה אספה משחקים ממשפחות בישוב שבו הם גרים, לזכרו של בנם, שגם הוא חווה את חוויית קבלת המתנה. הם סיפרו לנו שלאורך כל תקופת האשפוז הוא לא הפסיק לדבר על "חדר המשאלות" ועל המתנה שקיבל.

 


  • התברכנו באנשים טובים שמגיעים לכאן מכול קצוות הארץ, מקטן ועד גדול, עם נכונות לעזור ולתת. אנחנו גאות  להיות חלק מהצוות אשר מיטיב עם הילד בזמן האשפוז ומשפר את חוויית האשפוז.

על מנת שפרויקט מבורך זה ימשיך להתקיים וכדי לתת לכל ילד מאושפז מתנה, אנו זקוקים לתרומות של מתנות חדשות.

* נציין כי לא ניתן לתרום צעצועים יד שניה בשל הסיכון בהעברת זיהומים

* נקבל בשמחה ובתודה מתנות המותאמות לתינוקות, ילדים ונוער מגיל 0 ועד 18 שנים.

לפרטים נוספים ולתרומות:

תפריט ניווט תחתון