תוכן עניינים

​תדמיינו לכם עולם, שבו האנשים תמיד בריאים, אף פעם לא מחסירים יום עבודה או אירוע חגיגי, שלא כואב להם הגב ... 


אתם לא רוצים לחיות בעולם ללא מחלות ?  רשימת הפעולות להגיע לשם היא פשוטה למדי...

פרופ' שלמה ברלינר, המנהל הרפואי של beWell ומנהל מחלקה פנימית ה' במרכז הרפואי - במסר של מניעה ובריאות


 • דאגו להתחסן ולחסן את היקרים לכם – ובכך למנוע מחלות שקטלו בעבר חלקים גדולים באוכלוסייה וכיום איש אינו זוכר את שמן. כך לדוגמא אין צורך לחסן יותר כנגד אבעבועות שחורות ( מחלה שקטלה אוכלוסיות רבות בעבר ) היות והמחלה לא קיימת יותר . אם נקפיד להתחסן נוכל בעתיד הלא רחוק להעלים גם את שיתוק הילדים הנגרם על ידי נגיף הפוליו כמו גם את מחלת החצבת ואלו דוגמאות מרשימות ליכולת של הרפואה למנוע מחלות בעלות פוטנציאל קטלני.
 • נסו להפסיק לעשן – במקרה כזה, לא נזדקק לחלק משמעותי מרופאי הריאות והאונקולוגים .
 • מדדו לחץ דם לעיתים תכופות  - במטרה להרחיק את  הקטלן השקט שביום בהיר אחד מביא אותנו למיון עם אירוע מוחי, שיתוק פלג גוף והתקף אפילפטי .
 • הפחיתו בכמויות סוכר ומלח  בכדי למנוע מחלה הגורמת לתהליכי דלקת תת קליניים וסמויים הפוגעים יום יום ושעה שעה בכלי הדם שלנו. 
 • הקפידו על  דיאטה ים תיכונית , משקל גוף תקין ופעילות גופנית ארובית מבוקרת ובכך תימנעו מהתקפי לב, סוכרת  ומחלות וסקולאריות רבות.
 • הקפידו על שנת לילה מלאה:  6-8 שעות. החברה שלנו היא חברה שלא ישנה מספיק, ועובדת יותר מדיי.  על כן, יותר עייפה עם תופעות של חולי יותר מוגבר.
 • העלו מודעות וחינוך לבריאות. בגלל היעדר חינוך לבריאות , היעדר הבנת הבסיס הביולוגי למחלות ומשום שאנחנו לא חשים את החולי עד שהוא לא מתפרץ באירוע חריף.

חשוב לדעת!


 • חשוב שנפנים את העובדה שגורמי הסיכון למחלות לב , מח וכלי דם דומים לגורמי הסיכון לסרטן. 
האם ידוע לנו שהפחתה בגורמי הסיכון הקרדיווסקולריים הללו יכולה להוריד את מספר חולי הסרטן באוכלוסייה ?
כך לדוגמא אנחנו תמיד בודקים לחץ אויר בצמיגי הרכב לפני המבחן השנתי היות וברור לנו כי במידה והוא אינו תקין , לא נקבל רישיון . עלינו לנהוג באותו אופן עם הגוף שלנו , עם לחץ הדם שלנו! 

 • חשוב, שכמדינה נוביל גם בתחום הרפואה המונעת ונסביר לילדים שלנו שהמחלות שצוינו מתחילות כבר בגיל צעיר . חשוב  לחנך את הדור הצעיר שהשמנה היא מחלה הגורמת לתהליכי דלקת תת קליניים וסמויים הפוגעים יום יום ושעה שעה בכלי הדם שלנו .נתחיל להתייחס לגוף שלנו ולאורך חיינו כאל המשאב היקר ביותר שלנו. ככזה , יש לדאוג לפנימיותו לא פחות מאשר לחיצוניותו ולמה שמשתקף נהדר במראה או בסטורי.  

 • הביולוגיה המודרנית כבר זיהתה לפני שנים רבות את מגוון האמצעים הפשוטים המאפשרים מניעה של מחלות רבות וכל מה שנותר לנו זה רק להפנים את העובדה הדרך הטובה ביותר לטפל במחלות רבות הינה למנוע אותן.  חובה עלינו להבין שמניעה דורשת השקעה. ומדובר מראש על חינוך לבריאות.

 • הגיע  זמן עתיד לעולם בריא יותר ! ואל תשכחו שכל דבר טוב מתחיל בחינוך של הדור הצעיר

צוות המרכז הרפואי ומומחי BE WELL  עומדים לרשותכם בתחום המרתק והחדשני של מניעת מחלות וכדאי להתרגל למונח החדש של בית בריאים במקום למונח הישן של בית חולים.


בהצלחה בדרך הבריאות החדשה


תפריט ניווט תחתון