תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

אשפוז וליווי קשישים קרסו
על התמודדות עם הורה דימנטי
בית חולים שיקומי

המערך הגריאטרי פועל להעניק למטופלים הקשישים טיפול איכותי, מתאים למצבם, כדי לשפר את בריאותם ותפקודם ולהביאם ליכולת, עצמאות ואיכות חיים טובות ככל האפשר.
המערך כולל רופאים גריאטריים מומחים, שעברו הכשרה ייעודית לטיפול בצרכי הבריאות הייחודיים של אנשים מבוגרים, שלרוב סובלים ממספר מחלות ובעיות בריאותיות, מטופלים במספר רב של תרופות, ולעתים קרובות סובלים מירידה בתפקוד, זמנית או ממושכת. 
במקביל, מספק המערך טיפול שיקומי לשיפור התפקוד היומיומי בעקבות מחלות נוירולוגיות (כמו אירוע מוחי), בעיות אורתופדיות (כמו שברים והחלפת מפרקים), ולאחר אשפוז ממושך או ניתוחים מסובכים. 

יחידות המערך

 • מחלקות אשפוז: גריאטריה א' וגריאטריה ב', אשר בכל אחת מהן 34 מיטות אשפוז.

 • מרפאה גריאטרית לטיפול בבעיות אופייניות לזיקנה: ירידה בתפקוד, הפרעות בזכרון, דיכאון, קושי עם הטיפול התרופתי ובאופן כללי תלונות הקשורות לחוסר איזון רפואי. המטופלים עוברים הערכה מסודרת על-ידי רופא גריאטר מומחה המבצע הערכה גריאטרית מקיפה שבסופה נרשמות המלצות לרופא המשפחה.
  במידת הצורך ימולאו טפסים לביטוח לאומי הדורשים חתימת גראטר מומחה (יש להביא למרפאה מסמכים רפואיים, רשימת תרופות עדכניות ומסמכים מאשפוזים קודמים אם יש).

 • מרפאה לרפואה משלימה הכוללת דיקור סיני וטווינא הנותנת שירות למאושפזים ולבאים לטיפולים אמבולטוריים.


לרשות המטופלים עומד צוות רב מקצועי ומיומן הכולל: רופאים מומחים ומתמחים, צוות אחיות וכוחות עזר, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאיות תקשורת ודיאטנית קלינית.

הצוות המטפל

כל אדם המאושפז במחלקה, מטופל על ידי צוות רב מקצועי, הכולל רופא ואחות ייעודיים ואנשי מקצוע בהתאם לצורך:

 • פיזיותרפיסט - במטרה לשקם את יכולת התנועה כאשר מערכות התנועה נפגעו, ובפרט הליכה עליית מדרגות, יכולת לקום מהמיטה ולעבור לכסא וכדומה.  מכון הפיזיותרפיה כולל מכשור מגוון ובריכה טיפולית.

 • מרפא בעיסוק - במטרה לשקם את התפקוד היומיומי, ובפרט בתחומי ההלבשה, הרחצה והאכילה, שיפור יכולת החשיבה והריכוז ותרגול היכולת לחוש ולנוע, זאת תוך שימוש בעזרים במידת הצורך.  כמו כן  ניתנים מידע והכוונה לארגון הבית והתאמתו לקראת החזרה הביתה.

 • קלינאיות תקשורת - במטרה לאבחן ולטפל בבעיות בשפה, דיבור ובליעה וכן בהפרעות שמיעה.

 • דיאטנית קלינית - במטרה לגבש את הצרכים התזונתיים של המטופל בהתאם לבעיה ולמחלות הרקע. בהתאם לצורך ניתן אוכל ומאוזן במרקמים שונים וכן העשרה תזונתית וקלורית.

 • עובדת סוציאלית - במטרה לרכז את התמיכה במטופל ובמשפחתו, באמצעות יעוץ, הדרכה, טיפול ומיצוי זכוית. בנוסף  מסייעת העו"ס בתכנון השחרור הביתה ומדריכה לגבי האפשרויות השונות של קבלת עזרה לאחר השחרור מביה"ח ובכלל זה במקרה שיש צורך בהעסקת עובד זר או העברה לבית אבות.

  לשאלות ותשובות בנושא שיקום בגיל המבוגר


מידע על המצב הרפואי

 • מידע לאדם המאושפז  - מסירת מידע רפואי הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול. מידע והסבר ראשוני למתאשפז  נמסר ע"י רופא עם ההגעה למחלקה. לאורך כל זמן האשפוז תקבל מהרופא במחלקה מידע שוטף על מצבך ובכלל זה שינויים במצבך הרפואי והתפקודי.
  לקראת השחרור תקבל הדרכה לגבי המשך הטיפול.

 • מידע לבני המשפחה - בני משפחה ומלווים מוזמנים לשוחח ולקבל מידע מהצוות הרפואי בכל יום בשעות 14:00-15:00 בחדר הרופאים.

 • מידע לגבי חולים מורכבים או בלתי יציבים - מידע זה ימסר לבני המשפחה באופן יזום על-ידי הרופא, בהתאם לצורך. יש להשאיר טלפון של בן משפחה במזכירות המחלקה.

 • פגישה עם מנהלת המערך - ניתן לקבוע בימי השבוע בתיאום טלפוני 03-6974074

 

לתשומת לבכם, צוות המחלקה אינו רשאי למסור מידע אודות המטופלים במחלקה בטלפון, אלא במקרים דחופים. זאת על מנת לשמור על סודיות רפואית וצנעת הפרט.  

פרטי היחידה

03-6973230 - גריאטריה א'
03-6973642 - גריאטריה ב'
03-6974074 - מרפאה גריאטרית, בימים א'-ה', בין השעות 09:00-17:00
פקס: 03-6973428 - גריאטריה א' | 03-6973692 - גריאטריה ב'
בניין השיקום
קומה 3
שעות קבלת קהל: מדי יום, בין השעות 14:00-15:00

תפריט ניווט תחתון