רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}
המכון להתפתחות הילד

​המרפאה למעקב פגים מהווה מסגרת ייחודית למעקב וטיפול נוירולוגי והתפתחותי לפגים במשקל לידה הקטן מ-1500 גרם, או לפגים בעלי גורמי סיכון אחרים.
עבודות מחקר רבות מראות, שפגים שנולדו במשקל זה, הינם בסיכון להפרעות התפתחותיות עקב חוסר בשלות של מערכת העצבים שלהם. על כן, דרוש מעקב ארוך טווח לשם אבחון והתערבות מוקדמת למניעת סיבוכים נוירולוגיים והתפתחותיים עתידיים. 

פג קטן המגיע הביתה מהווה צעד גדול עבורכם. אנו נלווה אתכם צעד אחר צעד עם צוות מקצועי – רפואי ופרא-רפואי (רופאים מומחים בנוירולוגיה והתפתחות הילד, והתמחות מיוחדת בנוירולוגיה של הילוד והפג).

למי מיועדת המרפאה?

המרפאה למעקב פגים מיועת לכל תינוק שנולד במשקל הנמוך מ-1500 גרם ו/או לפגים מתחת וכולל שבוע 32.

מה מצפה לילדך במרפאה?

במרפאה יעבור כל תינוק אבחון מקיף על ידי צוות ייחודי ומקצועי הכולל: נוירולוג ילדים, פיזיותרפיסט, פסיכולוג התפתחותי, ועובד סוציאלי. הרכב הצוות ישתנה מביקור לביקור בהתאם לגילו וצרכיו של ילדך.
מרפאת מעקב פגים עובדת בקשר עם מחלקת פגים בבית החולים "ליס". בנוסף, צוות המרפאה נמצא בקשר צמוד עם הרופא המטפל בקהילה, טיפות חלב, ומרפאות המומחים בבית החולים דנה ובתי חולים בסביבה. במידת הצורך, נתאם התערבות התפתחותית מתאימה והפניות למרפאות מומחים כגון עיניים, אא"ג, קרדיולוגיה, גסטרו, ריאות, אורתופדיה, ושירות תזונה לילדים.

האם המרפאה מחליפה את רופא הילדים / טיפת חלב?

לא, מרפאת מעקב פגים אינה מחליפה את הביקורים אצל רופא הילדים בקופת חולים או טיפת חלב, אלא פועלת במקביל ותוך שיתוף פעולה עם רופאי הקהילה וטיפת החלב, ומספקת שירותים  נוירולוגיים והתפתחותיים נוספים. 
 

באיזו תדירות יש להביא את ילדך למרפאה ומה משך כל ביקור?

תדירות הביקורים תלויה בגיל ילדך ובצרכיו הרפואיים. בדרך כלל, הביקורים בגילאים 3 חודשים, 6 חודשים, 9 חודשים, 12 חודשים, 18 חודשים, 24 חודשים (ע"פ גיל מתוקן) ואח"כ - 30 חודשים, ו-36 חודשים.
כמו כן, ילדך יוזמן לבדיקת התפתחות מקיפה נוספת בגיל 4 שנים. כיוון שמדובר בהערכה נוירולוגית והתפתחותית הכוללת צוות רב מקצועי, הביקור ימשך כשעה עד שעתיים וחצי. במקרים הדורשים מעקב רפואי דחוף, ילדכם יוזמן למרפאה לנוירולוגיה של הילוד בביה״ח "דנה דואק" לילדים סמוך למועד השחרור מהפגייה. לאחר סיום הבדיקות ושיחת סיכום, ישלחו לביתכם דוחות מסכמים של הרופא ואנשי הצוות השונים שבדקו את ילדכם, כולל המלצות על פי הצורך.

האם אקבל דו"ח מסכם של הבדיקות שנעשו באותו יום?

כן, לאחר סיום הבדיקות ושיחת סיכום, ישלחו לביתך דוחות מסכמים של הרופא ואנשי הצוות השונים שבדקו את ילדך, כולל המלצות על פי הצורך.

מה נדרש להביא למרפאה?

יש להביא מכתב שחרור ממחלקת פגים או כל מסמך רפואי רלוונטי שברשותכם, וכן טפסי 17 מקופת החולים.

פרטי היחידה

קביעת תורים: 03-5643476 | 03-5643495
03-6947333
פקס: 03-6974100
מרפאות דנה דואק
קומה 1
שעות קבלת קהל: ימי ג', בין השעות: 08:00-15:00

תפריט ניווט תחתון