תוכן עניינים

מאת: ד''ר איילת רמון; מנהלת מחלקת מיון ילדים; ביה"ח "דנה-דואק" לילדים


חג פורים הוא חג שמח, ולכן לא כדאי לקלקל את אווירת החג עקב פגיעות מיותרות. כל שנה נפגעים בפורים ילדים כתוצאה משימוש בזיקוקים, נפצים, קפצונים ושאר חומרי נפץ מאולתרים ויש עלייה מדאיגה במספר הילדים הפונים לבתי החולים בשל כוויות. להלן מספר כמה כללי בטיחות שיעזרו להימנע מפגיעות בילדים ובפעוטות.


תחפושות

מומלץ לרכוש תחפושות עם אישור של מכון התקנים, ועדיף תחפושת קצרה וצמודה. תחפושות בעלות שרוולים נפוחים וחצאיות רחבות שוליים עלולות להתלקח בבואן במגע עם מקור אש. אם אתם מכינים תחפושת ביתית, הימנעו משימוש בחומרים דליקים כמו צמר-גפן ונוצות או בשרוכים ובחוטים ארוכים העלולים להיכרך סביב צוואר הילד. חשוב להדריך את הילד להוריד את התחפושות וכל האביזרים הנלווים (פאות, מסכות) בעת משחק במתקני שעשועים! 

בטיחות בחג הפורים


אביזרים וצעצועים

מומלץ לקנות צעצועים ואביזרי פורים רק בחנויות בהן יש סימון עם הוראות אזהרה בעברית, הכתובים בצורה ברורה: שם היבואן, שם היצרן, כתובת ברורה, אופן השימוש והגבלות גיל. המנעו מקניית כלי ירייה או אקדחים הדומים לכלי נשק אמיתי וכל סוגי הזיקוקים, החזיזים, הטילים כדורי נפץ ואבקות שריפה. כל אלו גורמים לכוויות, ובמיוחד קפצונים שאוחסנו בכיס המכנסיים.


מסכות

כשבוחרים מסיכה, מומלץ לוודא שהמסכה אינה צמודה ומקשה על הנשימה וכי פתחי העיניים שבמסכה רחבים דיים, כך ששדה הראיה לא יוגבל. בכל מקרה לילדים מתחת לגיל 8 לא מומלץ להשתמש במסכות שמכסות את הפנים.


איפור לפורים

הקפידו על רכישת מוצרי איפור המאושרים על ידי משרד הבריאות , כדי למנוע מגע של חומרים רעילים עם העור. בילדים עם נטייה לאלרגיה כדאי להמנע מאיפור פנים.


משלוח מנות

מומלץ להתאים את משלוח המנות לגיל הילד. במשלוח מנות המיועד לילדים עד גיל 5 שנים, מומלץ להימנע ממאכלים העלולים לגרום להם לחנק, כגון: סוכריות, מסטיקים עגולים, אוזני המן במילוי אגוזים, בוטנים או שקדים.

חג פורים שמח ובטוח!

תפריט ניווט תחתון