תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

> דבר ההנהלה               > אני מאמין


בית הספר האקדמי לאחים ואחיות ע"ש שיינברון נפתח בשנת 1943 כבית ספר לאחים ואחיות ”הדסה” תל אביב, ברח' בלפור בת"א.
מאז הכשיר אלפי אחיות ואחים מוסמכים, שחלקם נושאים היום תפקידים בצמרת מערכת הבריאות בישראל.
כיום, בית הספר ממוקם בלב תל אביב, בתוך מתחם המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי ובמרחק קצר מאוניברסיטת ת"א.


משאבים חינוכיים וטכנולוגיה מתקדמת 

בבית הספר מתקיימת פעילות חינוכית נרחבת, הכוללת מסלול אקדמי המסונף לחוג לסיעוד שבאוניברסיטת תל אביב. מסלול זה מעניק לבוגריו תואר אח/ות מוסמך/ת ותואר ראשון בסיעוד, קורסי השלמה לסמכות, הסבת אקדמאים וקורסי התמחות מגוונים באוריינטציה אשפוזית וקהילתית. 

 בית הספר מכשיר לאחים ואחיות מוסמכים לתפקוד מקצועי בקרב מטופלים במעגל החיים. ההכשרה מתבססת על עקרונות ממדעי החיים, ההתנהגות, הרפואה והסיעוד. בוגרי בית הספר מכירים באחריותם המקצועית, מתפקדים ומנהיגים בקרב הצוות הסיעודי ופועלים להמשך התפתחותם האישית והמקצועית. הסטודנטים מוכשרים להתמודד עם אתגרי המחר ע”י חשיבה ביקורתית, חיפוש מידע ועידוד למידה עצמית.

הסטודנטים בבית הספר האקדמי לאחיות שלנו נחשפים במהלך לימודיהם לפעילות הקלינית הענפה של המרכז הרפואי ת”א ע”ש סוראסקי, שהוא מן הגדולים והמפותחים בארץ, כמו גם להתמחות במקרי טראומה המוניים, פעילות במרכז השתלות משולב וכו'.

הסטודנטים ישתתפו בפעילויות לימודיות במרכזים רפואיים המטפלים בקשישים, בבריאות הנפש ובבריאות הקהילה. האווירה הלימודית בבית הספר תומכת וחמה בסביבה מעודדת הצלחה.

 בבית הספר מתקיימת פעילות אקדמית ומחקרית ענפה הממוקדת בשיפור ההוראה, שיפור איכות הטיפול, דאגה לרווחת המטופלים וקידום המעמד האקדמי של האחים ואחיות בישראל.

בית הספר שוקד על רכישה ופיתוח מגוון טכנולוגיות הוראה ולמידה במטרה לקדם את אמצעי התרגול והאימון המכוונים לפיתוח מיומנויות קליניות.


מסלולי הלימוד 

  • תכנית אקדמית לתואר בוג/ר בסיעוד ואח/ות מוסמך/ת
  • תכנית להסבת אקדמאים לתואר אח/ות מוסמך/ת 
  • תכניות התמחות -  הכשרה על בסיסית לאחים ואחיות מוסמכים
  • תכניות העשרה מגוונות לאחים ואחיות מוסמכים ואחים ואחיות מעשיים לגמול השתלמות


כיתות הלימוד 

כל הכיתות מצוידות בעזרי הוראה בטכנולוגיה מתקדמת כגון מערכתClass Boost  המצלמת את ההרצאות ומעבירה את המצגות לטלפון החכם, הטאבלט או המחשב השולחני של כל סטודנט ומאפשרת חזרה על ההרצאות והשלמת החומר הנלמד. כמו כן, בביה"ס פועלת כיתת תרגול מיומנויות, המצוידת בבובות החייאה, ציוד רפואי, מיטת חולה וכל הנדרש לתרגול הסטודנטים טרם ההתנסות הקלינית.

תקנון בית הספר

קובץ נספחים לתקנון המעודכן
תפריט ניווט תחתון