תפריט עמוד

וידאו

על ניתוחים קיסריים

משפחת ליס גאה להציג את הבייבי החדשה

הכרית שלה. המקלחת שלה. הנעליים שלה. הסטנדרט שלה - מחלתק ילדות ב' בסטנדרט מחלקה ראשונה
לחצו לצפייה ולחוויה
הריון ולידה
במחלקת יולדות ב' מאושפזות נשים לאחר לידה רגילה ונשים לאחר לידה ולאחר ניתוח קיסרי

אחיות מחלקת ילודים מדריכות את ההורים הטריים בכל הקשור לטיפול בילוד ויועצות ההנקה נותנות ייעוץ הנקה פרטני לכל יולדת המבקשת (יש להרשם לייעוץ הנקה פרטני בדלפק האחיות)

הדרכות: 

הדרכות קבוצתיות יתקיימו כל יום בחדר ההנקה שבתינוקיה בקומה 3  
 •  בשעה 10:00 ייעוץ הנקה קבוצתי 
 • בשעה 11:00 הדרכה לטיפול בילוד 
 • לקראת השחרור, תועבר הדרכה על-ידי צוות אחיות המחלקה בכל הקשור לתקופת משכב הלידה, כלומר 6 השבועות הראשונים לאחר הלידה, והשינויים שחלים בתקופה זו.

טיפול רפואי וייעוץ מקצועי
 • ביקור רופא:

בדיקת רופא תתקיים בשעות הראשונות להגעתך למחלקה ולקראת שחרורך. מעבר לכך, במידה ואת מעוניינת בבדיקה נוספת יש לפנות למזכירות המחלקה.
 • בדיקת אחות:
בשעות הראשונות ללידה האחות תבדוק ותדריך אותך. באם הינך זקוקה למשככי כאבים ו/או לסיוע כלשהו הינך מוזמנת לפנות לצוות שישמח לעמוד לרשותך. במקרים של תחושת  סחרחורת, דימום מוגבר מעל כמות ווסתית (למעלה מ- 3 פדים בחצי שעה), כאבים חזקים באזור חיץ הנקבים (פרינאום) יש ליידע את האחות והיא תדאג להתערבות המתאימה.

החדרים במחלקה

 • המחלקה כוללת 19 חדרים פרטיים  המיועדים לכל יולדת ולמלווה 
 • החדר מאובזר במיטה מפנקת ומתכווננת ליולדת, מיטה נוספת או כורסא  המיועדת למלווה, מסך אישי, פינת טיפול בתינוק, כורסת הנקה ומקלחת מרווחת.
 • דרכי קריאה לאחות ו/או לסייעת: ליד מיטתך נמצא פעמון קריאה לצוות, יש להשתמש בו אך ורק לצרכים רפואיים במידה ואינך ניידת. בנוסף, במקרי חרום קיים לחצן מצוקה (חוט אדום) גם בשירותים.
 • מצעים וציוד אישי: בארון שבחדרך תמצאי מצעים, כותנות, פדים ומגבות לשימוש אישי. החלפת מצעים תתבצע ע”י הסייעת במידת הצורך. בנוסף מגבונים, משחת החתלה, טיטולים, ובגדים לילוד 

ביות / מחוברות הורית (אפס הפרדה)

בליס מוצעים ליולדת שני מסלולי ביות

 • מחוברות הורית מלאה: מכונה גם "אפס הפרדה" והמאפשרת ליולדת ולמלווה שהייה מלאה עם התינוק, מרגע הלידה ועד לשחרור הביתה. אחות מחלקת ילודים תדריך את ההורים לגבי הטיפול בתינוק. במידה והתינוק יזדקק לבדיקות שונות, היולדת או מלווה מטעמה יוכלו להתלוות אליו ולהיות נוכחים בבדיקה.
 • מחוברות חלקית: מאפשרת ליולדת לשהות עם התינוק בחדרה ולהחזירו למחלקת ילודים בכל עת ע"פ בחירתה . 

מידת השהות של התינוק במחיצתך תלויה בך ונתונה לבחירתך אלא אם כן יש הורייה רפואית מצד רופא הילדים. אנו מעודדים את שהיית התינוק יחד איתך בחדרך, תוך סיוע ותמיכה מלאים של צוות מחלקת ילודים.


משך השהייה במחלקה

האשפוז במחלקה לאחר לידה רגילה הוא בין 36-48 שעות. לאחר ניתוח קישרי 72 שעות. שחרורים מתקיימים בהתאם לשעת הלידה מדי יום עד השעה 21:00

ארוחות במחלקה

במהלך שהותך במחלקה תהני מארוחות אישיות שיוגשו לך לחדר עפ”י תפריט עשיר ומזין. אם הינך טבעונית, צמחונית, סכרתית, זקוקה לאוכל נטול גלוטן או דל לקטוז אנא צייני זאת בזמן הזמנת הארוחה במסך האישי. לציבור החרדי יוגשו ארוחות כשרות למהדרין.

זמני הארוחות:

08:00   ארוחת בוקר
12:30  ארוחת צהריים
18:30 – ארוחת ערב
אם הגעת למחלקה לאחר לידה שלא בשעות הארוחה תוכלי לקבל מהסייעת ארוחה קלה ושתייה חמה לבחירתך. כמו כן, לרשותך פינת שתייה הממוקמת בלובי המחלקה, במהלך כל שעות היום והלילה.

מסך אישי לכל יולדת

לרשותך מסך אישי באמצעותו ניתן לצפות בסרטי הדרכה בנושאי משכב לידה, הנקה וטיפול בתינוק שהופקו במיוחד עבורך. כמו כן, גלישה באינטרנט ומשחקים.

שחרור מהמחלקה

בבוקר השחרור תיבדקי ע”י רופא, והאחות תיתן לך את מכתב השחרור ממחלקת יולדות החל מהשעה 09:00 . 
לאחר מכן עלייך לשחרר את התינוק ממחלקת ילודים כשברשותך: מכתב שחרורממחלקת יולדות, טופס “סודר ” לאחר שהשלמת את הרישום, בגדים לתינוק וכיסא בטיחות לרכב/סלקל.

פרטי היחידה

03-6925616
ביהח ליס
אגף ג'
קומה 4
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בשעות: 10:30-11:50, 16:00-18:00, 19:00-20:30. בן זוג יכול לשהות ללא הגבלת זמן

תפריט ניווט תחתון