ביה”ח ”דנה-דואק” לילדים הוא אחד משלושת בתי החולים במרכז הרפואי ת”א, המתמחה בטיפול בילדים ומיועד כל כולו עבורם.

העיקרון המנחה אותנו ב”דנה-דואק”, הוא שילדים אינם ”אנשים קטנים” ואין להתייחס אליהם ככאלה. ילדים הם אומנם קטנים, אולם צורכיהם שונים ומגוונים, כמו טווח גילאיהם הנע מינקות עד לבגרותם (16 שנים). 

עם הקמת ביה”ח ”דנה-דואק” לילדים בשנת 1992, הוחל בהענקת טיפול ייחודי לילדים, החל מטיפול רפואי ראשוני ובסיסי וכלה בטיפולים רפואיים מתקדמים ומיוחדים.

ילדים חולים לעתים קרובות יותר ממבוגרים, וכאשר ילד חולה, הוא זקוק לטיפול מידי מומחים בעלי הכשרה, ידע וניסיון שיעניקו לו את כל התמיכה הרפואית והרגשית לה הוא זקוק.
בביה”ח ”דנה-דואק” לילדים צוות מקצועי ומיומן של רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים, מורים וגננות המטפלים באלפי ילדים מידי שנה, בדגש על צורכיהם הייחודיים. בביה”ח פועלים ליצנים רפואיים המשמחים את הילדים ומנעימים את זמנם ואף מסיחים את דעתם ברגעים הקשים לעיתים של השהייה בביה"ח.

 
ביה”ח שלנו נותן את הטיפול המתקדם ביותר בעזרת מכשור מודרני, מן המתקדמים ביותר בעולם לילודים, פעוטות, ילדים ובני נוער הזקוקים לטיפול מקיף ונרחב. בנוסף, עורך ביה”ח באופן שגרתי, מחקרים לריפוי ומניעה של מחלות ילדים.

אנו מאמינים, שסביבת החלמה טובה היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה כולו, לכן נבנה ביה”ח ”דנה-דואק" בעיצוב ידידותי, נוח ונינוח לילד עצמו ולבני משפחתו. 

החדרים מקושטים בציורים צבעוניים ועליזים, לכל חדר שירותים ומקלחת צמודים, טלוויזיה, טלפון, צעצועים ומשחקים וכן מיטה-כורסה מיוחדת להורים.

נוכחות ההורים היא תמיד רצויה, מעורבותם בתהליך הטיפול בילד היא רבה והם מוזמנים להישאר לצידו של ילדם מתי שיחפצו בכך, גם בלילה.

דנה במספרים 2023:
25,523 ילדים הגיעו למיון
9,779 ילדים אושפזו
4,146 ילדים נותחו
194,724 ביקורים במרפאות 'דנה'


להתנדבות חד פעמית שלחו מייל לכתובת 

* מעונינים להתנדב בביה"ח 'דנה -דואק'? 
volunteers@tlvmc.gov.il

על דנה דואק לידלדים | 2024

תפריט ניווט תחתון