תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

 שמי יובל בן 42, נשוי לאב לילדים מבת ים.

לפני כשש שנים עברתי פציעה פיזית בעבודה אשר הגבילה את תנועתי וגרמה לסבל רב לעמוד השדרה שלי וכאבי תופת. לאחר אין ספור התייעצויות עם מיטב הפרופסורים והרופאים בארץ ובעולם הוחלט לטפל בי באמצעות טיפול קובנציונלי. ומה לא ניסיתי: פיזיותרפיה, זריקות אפידורליות במרפאות כאב, זריקות אפידורל תחת שיקוף, שאיבות דיסקים, וכל דרך פולשנית נוספת על מנת לנסות להפחית את הלחץ על עמוד השדרה וחוט השדרה. כל זה לא הועיל וחייתי עם כאבי תופת בלתי נסבלים שהרסו לי את איכות החיים.

לא אמרתי נואש והחלטתי לפנות לרפואה האלטרנטיבית. גם פה ניסיתי הכול: כירופרקטים שונים, מסג'ים רפואיים, דיקור, כוסות רוח. תזרקו טיפול ותדעו שבדקתי. מכיר את כולם. שנתיים וחצי נמשך הסיוט הזה אך ללא שום הקלה בכאב, נהפוכו, הכאב הלך והתפשט לרוב חלקי הגוף ולגפיים. שלא לדבר כמה כסף נזרק והבטחות שווא שמעתי.


חשתי חוסר אונים עם תחושה נוראית שאני זה שלא בסדר ובעיקר שאף לא אחד מבין עשרות אנשי המקצוע מוצא וימצא מזור לכאביי. כבר פחדתי שככה הולכים להיות שארית חיי.

החלטתי לא לוותר ולהמשיך לחפש פתרון וחזרתי שוב לד"ר צבי לידר, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית באיכילוב. הוא היה הראשון להבין שיש פה בעיה אחרת, שינה את כל פני התמונה והפנה אותי לראשונה לראומטולוג. נקודה זו הייתה נקודת המפנה בחיי מאחר ובזכותו גילו שיש לי פיברומאלגיה. סופסוף אחרי שנים של סבל אבחנו מה יש לי! אני מאמין שרק מעצם האבחנה כבר התחלתי להרגיש יותר טוב. סופסוף יש לזה שם ואני לא משוגע. כיום אני מטופל במרפאת כאב ראש והעצמה גופנית בבית החולים איכילוב על ידי ד"ר יגאל גליקסמן אשר מתמחה בפסיכותרפיה, cbt, ביופידבק ונוירופידבק. כבר לאחר 7 מפגשים בלבד במחיצתו של ד"ר יגאל גליקסמן וטיפולו המסור חזרתי לחיות, לחייך ולהאמין בעצמי. אני מרגיש שנולדתי מחדש עם שינוי תפיסות התנהגות מחשבתית שגורמות לי להתמודד עם כאביי, להכיר בפחדיי שהם מקור לכאבי, על ידי אבחונו המדויק של הרופא המדהים שזכיתי בו.


ברצוני להודות לכל היחידה לכאב ראש והעצמה גופנית על היחס, הנתינה, הרצון לעזור באמת ולהסתכל לך בעיניים לפי צרכך. שם אני לא מרגיש כחולה אבוד או אדם נואש אלא בנאדם עם תלונות אמיתיות. העבודה שנעשית במרפאה להעצמה גופנית חשובה ביותר ואני רק מאחל להם להמשיך לעזור לאחרים ולעשות עבודת קודש. אתם משנים חיים! לי שיניתם שלא יהיה לכם ספש! עבורי, אתם פשוט מלאכים בלבן רק ללא החלוקים. ולמי שסובל מכאבים ונאנק כבר שנים תוך שהוא מתרוצץ בין מומחים שונים ונכשל - אל תתייאשו ולעולם אל תרימו ידיים. בסוף מוצאים פתרון וחוזרים לחיות. תראו אותי!


מתוך עמוד הפייסבוק של המרכז הרפואי תל אביב- איכילוב

תפריט ניווט תחתון