תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

אלכסנדר בן ה- 8, נסע עם הוריו לחופשת קיץ אצל בת הדודה בעירייה קטנה ביערות של בלרוס. בחצר הבית התרוצצה הכלבה המשפחתי. כלבה? יותר נכון זאבה ענקית. נקרא לה נימיריה.

אלכסנדר כנראה חשב שהוא אריה סטארק וניגש ללטף את נימריה בזמן שהיא סעדה את ארוחתה.

אבל המציאות היא לא "משחקי הכס" ונימריה לא התרחקה לעבר הלא נודע אלא התנפלה על אלכס הקטן בחמת זעם והחלה לנשוך אותו בראשו ובפניו למשך דקות ארוכות עד שהוריו הצליחו לחלץ אותו מבין שיניה.

אמבולנס לקח את אלכסנדר במצב קשה למרפאה המקומית כשהוא שותת דם, חתכים וחבורות בפלג גופו העליון. יומיים הוא שהה שם. אפילו עבר ניתוח חירום.

הוריו, הבינו שעליהם לחזור מיד הביתה, הקדימו את החזרה לישראל ועם נחיתתם הגיעו ישר לד"ר יגאל לייבוביץ', רופא בכיר במערך עיניים כאן באיכילוב שפתח את התחבושות והבין שעליו להתחיל לטפל בילד מחדש או כמו שאומרת אמא נטלי: "הוא עשה את כל הטיפול הרפואי מההתחלה. הילד לא הצליח לבכות ולא הבנו איך הוא כזה חזק. בסוף הסתבר שצינור הדמעות נקרע ושם לא היה להם אפילו מיקרוסקופ כדי לגלות את זה. יגאל הציל לבן שלי את הראיה".

ואלכסנדר הקטן? הוא מסכם במילותיו: "אסור לפחד מכלבים אבל אני למדתי לא להתקרב לאף חיה, גם כשמכירים אותה, בזמן היא אוכלת. את הלקח שלי למדתי וחשוב ששאר הילדים ידעו את זה גם כי זה לא כיף. אני מודה לד"ר יגאל שטיפל בי יפה מאוד".


מתוך עמוד הפייסבוק של המרכז הרפואי תל אביב- איכילוב

תפריט ניווט תחתון