תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

מעמוד פייסבוק איכילוב


יצאת צדיק: הקרדיולוג הבכיר התנדב לעבוד באמבולנס והציל את חייו של נהג אוטובוס שלקה בליבו במהלך נסיעה

אליעזר בן יוסף, בן 61, נהג אוטובוס החל את משמרתו ביום שני בצהריים, לאחר שיצא מנקודת המוצא שלו ואסף את נוסעיו הוא החל לפתע להרגיש כאבים בחזה והתקשה לנשום.
"התחלתי להתפתל מכאבים והזעתי בכל גופי ומייד התקשרתי למוקד הבקרה שישלחו אלי סיוע רפואי, למזלי הספקתי לעצור את האוטובוס בצד ולאפשר לנוסעים לרדת ממנו בבטחה, נשארו איתי חמישה נוסעים שדאגו לי ורצו להמתין איתי עד שהגיע האמבולנס" משחזר אליעזר.

רצה הגורל וד"ר קובי שחם, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בבית החולים איכילוב החל את המשמרת התנדבותית שלו על הנט"ן המיוחד ע"ש נחמה ריבלין ז"ל שבו מתנדבים רופאי איכילוב במשמרת מלאה באמבולנס של מד״א שמצויד בכל הציוד המתקדם ביותר והוא ייחודי בפעילותו בארץ ומיד היה בדרכו לטפל בקריאה של אליעזר. ״תוך דקות ספורות הגענו אל אליעזר וביצעתי לו בדיקת א.ק.ג שלא הראתה ממצא חריג, אך מתוך ניסיוני ולאור הסימפטומים שהיו לאליעזר היה לי ברור שהוא בתחילתו של התקף לב,  מייד התקשרתי ליחידת הצנטורים אצלנו באיכילוב וביקשתי שיכינו את החדר עבורו. אליעזר הובהל במהירות וביצענו את הצינטור בהצלחה שבו נצפתה חסימה של 99% באחד מעורקי הלב״

ד"ר שחם מסביר כי ״בזכות האבחון והטיפול המהיר שקיבל, אליעזר ניצל ויצא ללא שום פגיעה בליבו".
אליעזר צפוי להשתחרר בימים הקרובים לביתו ויש לו מסר עבורכם: "היום בדיעבד אני יודע שהיו סימנים מקדימים להתקף הלב שלא שמתי לב אליהם כגון צרבת, הזעה מוגברת ולחצים בחזה. תהיו מודעים לסימנים שיכולים להיות נורת אזהרה עבורכם ואל תזלזלו בהם".


תפריט ניווט תחתון