תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

שלום, שמי ד. ויש לי פוליפוזיס.
פוליפוזיס היא מחלה גנטית שגורמת לריבוי פוליפים במעי. פוליפים שהם בגדר פצצה מתקתקת, כיוון שהם עלולים להפוך לממאירים עם הזמן. לכן נאלצתי לעבור כריתה מניעתית של המעי, על כל המשתמע מכך. זה כולל תופעות כמו ביקורים תכופים בשירותים, שלשולים ומגבלות שונות ומשונות, החל מסוגי המזון שאני יכולה לאכול וכלה בקשיים להיכנס להיריון.

אני מהאנשים שמאמינים ש״העצמה״ מתחילה בראש וזה כולל את המחלות שלנו. לכן, כשהרופאה שלי, ד"ר רויטל קריב, הציעה לי לעבור סדנת מיינדפולנס לחולים בסרטן דרכי העיכול ולסובלים מתסמונת המעי הרגיש (IBS), קפצתי על ההזדמנות.
מיינדפולנס, למי שלא מכיר, זו שיטת מדיטציה שמלמדת אותך להיות קשוב ל'כאן ועכשיו'. בזמן המדיטציה, מתמקדים בנשימה, בגוף ובתחושות. הסדנה לימדה אותי להתחבר לגוף שלי, לתת מקום לרגשות הקשים, לחרדות, לכאבים ולא להילחץ מהם. לקבל את הדברים השליליים שקורים לי ולא להיכנס לאמוק.

תרגול מיינדפולנס מתייחס להכרה שלנו כמו לשריר שצריך לפתח, והופך אותנו מודעים מאוד לגוף ולמה שהוא זקוק, לצד הורדת המתח בגוף ובנפש. התחושה הייתה שאני מחזירה קשב והכלה לחיים שלי, וכך בעצם תורמת לבריאות שלי ולאיכות החיים שלי. והדובדבן שבקצפת: במהלך הסדנה הצלחתי גם להיכנס להריון והיום אני אמא.

תפריט ניווט תחתון