תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

ראוי לציין כי עד כה לא דווח עד כה על סיכון גבוה יותר לחלות בווירוס הקורונה במטופלים עם מוטציה למחלת ההנטינגטון. יחד עם זאת, עבור אנשים עם הנטינגטון בשלבים יותר מתקדמים, מהלך של מחלת הקורנה עלול להיות מורכב יותר. 

לאור זאת, להן מספר המלצות להתמודד עם השגרה החדשה:  

1.   יש להקפיד על הנחיות משרד הבריאות המעודכנות. הפעולה הבסיסית ביותר, שכולנו נדרשים לה, היא שמירה קפדנית על היגיינה, גם בתחומי הבית: שטיפת ידיים למשך 20 שניות, עם סבון ומים,
לפני, אחרי ובמהלך הכנת מזון/אכילה, לאחר שימוש בשירותים, לאחר ניגוב אף וכד'. שטיפת ידיים נמצאה יעילה יותר מחיטוי בתכשירי אלכוהול. שאר הפעולות מפורטות באתר משרד הבריאות.

2.   יש חשיבות מיוחדת לקבלת מידע אמין, מסודר, וצמצום רחשי השמועות, התורמים כשלעצמם לתחושות של חרדה ואי-ודאות.

3.   אנו ממליצים ליצור רשימה מפורטת ומעודכנת של התרופות הקבועות שלכם, כולל שם התרופה, מינון והשעות בהן אתם נוטלים את התרופות.

4.   יש להמשיך ולהקפיד על משטר תרופות קבוע. עם זאת, אם קרה שדילגתם על מנת תרופה, יש להמשיך ללא שינוי, לפי ההתוויות.

5.   אנו ממליצים להצטייד במלאי התרופות הקבועות שאתם נוטלים.

6.  אנו מעודדים אתכם לשמור על פעילות אקטיבית קבועה גם בבית: תרגילי כוח בסיסיים (כמו לשבת ולקום מכיסא), הליכה בתחומי הבית כולל ביצוע הליכה נמרצת במקום, ביצוע עבודות בית קלות,
תנועה מלווה במוסיקה ו תרגילי נשימה. ניתן להיעזר בסרטונים המכוונים לאוכלוסייה עם הנטינגטון.  כמובן שיש לבחור בפעילויות התואמות את יכולתכם, ללא תחושת מעמסה או מאמץ יתר ואשר ניתן לבצע באופן בטיחותי (ניתן להתייעץ עם הצוות).

7.  אנו מעודדים אתכם לשמור על קשר עם בני משפחה, חברים - באמצעים מקוונים כגון באמצעות שיחות וידיאו ולמצוא את הדרך המתאימה לכם על מנת לצמצום את תחושת הבדידות. 


כמו תמיד, צוות המרפאה ימשיך להיות אתכם ועם משפחותיכם בקשר ישיר ויסייע ככל הניתן.

לשאלות, אנא פנו לאיה: 054-6373157 או נואית: 050-2564656

 

 


תפריט ניווט תחתון