תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

כאב כרוני ואקוטי

​כאב הוא אחת התלונות תהשכיחות ביותר בקרב חולים אונקולוגים. הכאב האונקולוגי יכול להופיע  לאורך כל שלבי המחלה ומהווה גורם משמעותי המשפיע על איכות החיים של המטופלים ועל יכולתיהם להתמיד עם הטיפול ולנהל שגרת תקינה. 

​הכאב והכאב האונקולוגי בכלל זה הינו חוויה אנושית אישית, רבת ממדים, עם יחסי גומלין מורכבים בין רכיבים חושיים ורגשיים. הנחיות ארגון הבריאות העולמי מאפשרות לטפל ביעילות ברוב הסובלים מכאב סרטני באמצעות שילובים שונים של תרופות לשיכוך כאבים ורוב חולי הסרטן מקבלים טיפול מורכב לכאבים כחלק מהטיפול המלא במחלתם. עם זאת, חלק קטן אך משמעותי של חולי הסרטן, הנאמד ב 10-20% אינו מגיב באופן מספק  לטיפול תרופתי בלבד. חולים אלו עלולים לחוות מגוון של תופעות לוואי לטיפול נוגד הכאב, לעיתים אפילו במינון נמוך, מצב המוביל להגבלה במינון המוצע, אי יכולת להגיע לאיזון כאב מספק ולפגיעה באיכות החיים.

תסמונות של כאב "עקשן" בקרב חולים סרטן מאופיינות לרב באינטראקציות סבוכות של ההיבטים הפיסיולוגיים, פסיכולוגיים, חברתיים-תרבותיים וקוגניטיבים של המטופל. מצב זה בו החולה מתמודד עם כאב ניכר ו"עיקש" ובנוסף חווה תופעות לוואי בלתי רצויות של התרופות המוצעות הוא אחד הנושאים המאתגרים לרופא המטפל. בהתאם, הטיפול במצבים אלו דורש גישה רב-מימדית ובין-תחומית לניהול הכאב והתסמינים הנילוים.
על רקע זה נפתחה בשנת 2011 במרכז הרפואי של אוניברסיטת מק'גיל (MUHC) מרפאת כאב אונקולוגי יחודית.
הניסיון שנרכש בגישה זו באוניברסיטת מק'גיל מספק דוגמה כיצד ניתן גם בקרב אוכלוסיית חולים מורכבת להביא להקלה משמעותית בכאב תוך שיפור פרופיל תופעות הלוואי התרופתיות ושיפור תפקודי ביחד עם נטייה להישרדות ממושכת.

ד"ר אורי הוכברג, מומחה ברפואה פנימית ורפואה לשיכוך כאב שב לאחרונה מהשתלמות ממושכת במרפאה זו ובמסגרת מכון הכאב של בית החולים מציע שירות דומה לכלל המטופלים באוכלוסיה הנאבקים במחלת הסרטן. השירות של ד"ר הוכברג מיועד לטיפול בחולים אונקולוגי הסובלים מכאב ושירוויחו מהתערבות פולשנית ייעודית. 

תפריט ניווט תחתון