תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

דברו איתנו

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

הופעות בתקשורת

ד"ר רוית גבע, על ניסויים קליניים ב"חיים בריא" עם קרסו בערוץ 10
 

המרכז למחקר קליני עוסק בניסויים רפואיים הקשורים לשלבי פיתוח מוקדמים של תרופות. זהו למעשה מרכז המחקר הראשון בישראל, הייעודי למטרה זו.

לאתר המלא באנגלית לחצו כאן

המרכז למחקר קליני מבצע את הניסויים על-פי אמות המידה הבינלאומיות (דרישות FDA והקהילה האירופאית - EMEA) ועל-פי נהלי Good Clinical Practice - GCP המחמירים ביותר.
Good Clinical Practice - GCP הוא מושג המייצג סטנדרט איכות בתכנון, ביצוע, תיעוד ודיווח של ניסויים בהם מעורבים בני אדם. על מנת לקיים את עקרונות ה-GCP, הבאים להבטיח את בטיחות, שלמות ואמינות המחקר, יש צורך לפעול על פי נהלי עבודה מוגדרים וקבועים. ביצוע מחקר קליני על פי נהלי GCP הוא תנאי הכרחי לאישור תוצאותיו ע”י רשויות הבריאות בארצות המפותחות, ולכן נדרש על ידי חברות העוסקות במחקר ופיתוח תרופתי.

ביחידת המחקר 28 מיטות, המותאמות לשילוב ייחודי של יכולת לבצע ניסויי Phase-1 (מתן תרופה בפעם הראשונה לבני אדם, לרוב בהשתתפות מתנדבים בריאים), וניסויים קליניים מוקדמים (Phase-2A) בהשתתפות חולים, תוך שיתוף פעולה עם מחלקות ומכוני ביה"ח.

הצוות המתפעל את המרכז מורכב מרופאים, אחיות, מתאמות מחקר, אנשי בקרת איכות ועובדי מעבדה שאומנו לפעול בתנאי GCP. חלקם עברו השתלמות בנושא זה גם בחו”ל.

מאז הקמתו, בוצעו במרכז למחקר קליני למעלה מ-250 ניסויים קליניים, עבור גורמים שונים מהארץ ומחו"ל, כגון: חברות תרופות, CRO's, חברות סטארט-אפ ועוד.

לעובדה כי היחידה ממוקמת במרכז רפואי גדול ורב-תחומי, חשיבות רבה:
הקשר בין מחלקות בית החולים השונות למרכז, מאפשר לאותן המחלקות להציע לחברות תרופות ולחברות המתאמות מחקרים (CROs) לבצע מחקרים בתחום התמחותן, בשילוב עם היכולות הייחודיות של המרכז למחקר קליני.
קיימת גם מגמה הפוכה: המרכז למחקר קליני מעודד חברות תרופות וחברות המתאמות מחקרים, לבצע מחקרים בחולים המטופלים במחלקות הרלוונטיות. כך מתאפשר לאותן המחלקות לבצע מחקרים מוקדמים  (Phase-2A studies) בסטנדרטים בינלאומיים.
מיקומו של מרכז המחקר בלב העיר הגדולה בישראל מאפשר גיוס נרחב של חולים ומתנדבים בריאים.

פרטי היחידה

03-6974845
פקס: 03-6973935
צריף
קומת קרקע

תפריט ניווט תחתון