תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

​ככל שמתבגרים, הרקמות הרכות משתנות, העור מאבד מהאלסטיות שלו והשומן התת עורי נמוג, דבר המתבטא בהתרופפות, דלדול והתקמטות העור. שריר הפלטיסמה , "המחזיק" את שכבות הצוואר העמוקות ומעניק לצוואר את מראהו, מאבד אף הוא מגמישותו ונמתח בהדרגה, עד שהופך לדק וחלש מאוד. 

נוסף על כך, במרוצת השנים מצטבר שומן עמוק באזור, היוצר מלאות בקדמת הצוואר ומחריף את הצניחה. תופעות אלו מתבטאות במראה של עור צווארי מדולדל ותלוי ובאבדן של קווי המתאר  של זווית הלסת והצוואר, עד כדי היווצרות צוואר "שקנאי" . התוצאה: קו הסנטר המהודק ,שאפיין אותנו בשנות ה-20 וה-30 , משנה את צורתו ונראה לעיתים רפוי, נפול ורופס.


מה ניתן לעשות?

על מנת לטפל במראה הצוואר המזדקן, יש להבין אילו שכבות של רקמה רכה מעורבות בבעיה ולאבחן, בהתאם, בין בעיות מרקם של השכבות החיצוניות (העור והשומן התת עורי), בהן ניתן לטפל ללא ניתוח, לבין בעיות של צניחה מלאה וטשטוש קווי הלסת, בהם יומלץ טיפול ניתוחי.
במקרים בהם צניחת הרקמה הינה קלה עד בינונית, ועיקר הבעיות מתבטאות באיכות עור נמוכה ובהופעת קפלי עור, ניתן להציע  טיפול יעיל באמצעות אולטראסאונד ממוקד.   
בטיפול בודד, הנמשך כ-45 דקות, גלי האולטרסאונד חודרים  לעומק של כ 4.5 מילימטרים עד לשכבת  ה- SMAS שממוקמת מתחת לשכבת השומן ומעל שכבת השריר (אותו אזור, בו מתבצע ניתוח מתיחת הפנים בחדר ניתוח).
גלי האולטראסאונד מנקבים נקודות זעירות באזור המדובר והחימום נעשה בעומק מדויק. 

סיבי הקולגן ,המחברים את השריר לעור, מתכווצים ונבנים מחדש ומחוללים תגובת ריפוי טבעית של העור  על ידי ייצור קולגן חדש, שיפור מרקם עור הפנים והצוואר ולאחר זמן- הידוק, מתיחה ומיצוק הרקמה באזורי הסנטר/קו הלסת והגבות. 
גלי האולטרסאונד פוסחים על האפידרמיס ומונעים בכך תופעות לוואי כגון פיגמנטציה.

במהלך הטיפול, תיתכן תחושה של כאב ובמקרה זה יפחית הרופא את עוצמת הטיפול. לאחר הטיפול, תיתכן אדמומיות קלה וחולפת. ניתן מיד לחזור לשגרה, ללא זמן החלמה. 
תוצאות הטיפול ניכרות לאחר כחודשיים-שלושה, מגיעות לשיאן לאחר כשישה חודשים ונמשכות  כשנה וחצי- שנתיים. במידת הצורך, ניתן לבצע טיפול תחזוקה כבר לאחר כחצי שנה.

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי בנושא עם רופא מומחה. לייעוץ אישי ולמידע נוסף ניתן לפנות למרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר 03-6972424 dermaaesthetics@tlvmc.gov.il

תפריט ניווט תחתון