תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

הזרקת חומרי מילוי

הזרקת חומרי מילוי מהווה טיפול פשוט ואפקטיבי לשיפור איכות העור, למילוי קמטים וקמטוטים ולהחזרת נפח שאבד. ניתן להשתמש בחומרי מילוי ממשפחות שונות: חומרים המבוססים על קלציום הידרוקסיאפטיט וחומרים המבוססים על חומצה היאלורונית.

חומצה היאלורונית- חומרי מילוי המכילים חומצה היאלורונית הם זמניים ומתפרקים לאחר כ 12- חודשים, כתלות בחומר ובמיקום ההזרקה. היתרון המשמעותי של חומרים אלו מתבטא ביכולת לפרקם ולמעשה לבטל את השפעתם לחלוטין במקרים חריגים של הופעת תופעות לוואי או חוסר שביעות רצון. כמו כן, החומצה ההיאלורונית מתפרקת עם חלוף הזמן באופן טבעי והדרגתי, בהתאם לקצב ההזדקנות של רקמת העור. האזורים הנפוצים להזרקת חומרי מילוי הם פנים, צוואר, מחשוף בית החזה (דה קולטה) וגבות ידיים.

חומרים המבוססים על קלציום הידרוקסיאפטיט- מדובר בחומר בטוח מאוד הנמצא בשימוש הרפואה מזה עשרות שנים. שימוש בחומר זה דורש מיומנות גבוהה יותר ומתאים לאינדיקציות מסוימות. לרוב פירוק החומר איטי יותר מחומרים מבוססי חומצה היאלורונית. 

רופאי המרכז, המומחים ברפואת עור, מקפידים על שימוש בחומרי המילוי האיכותיים והבטיחותיים ביותר הקיימים בשוק. בכדי להשיג תוצאה אסתטית מיטבית, מותאמים לכל מטופל/ת חומרי מילוי שונים בהתאם לגיל, לאיכות העור ולאזור הטיפול. מהלך הטיפול: לאחר הגדרת האזור הנדרש לטיפול, מתבצע חיטוי ולאחריו סימון של אזורי ההזרקה. חומר המילוי מוזרק בעומקים שונים תוך שימוש במחט או בקנולה (צינורית זעירה) משך הטיפול כ 10- דק' ומיד לאחריו ניתן לחזור לפעילות רגילה. מומלץ מאוד להזריק את חומרי המילוי באופן הדרגתי, במספר טיפולים, לקבלת תוצאה מיטבית.

טיפול

ניתן להבחין בתוצאות הטיפול באופן מיידי, אולם הן מגיעות לשיאן כ 2-4- שבועות לאחר הטיפול.
תופעות לוואי אפשריות: לאחר הטיפול יתכנו באזורי ההזרקה אדמומיות, נפיחות או שטפי דם. לעיתים מורגשת תחושת נפיחות ומעין "גושים" באזור המוזרק (אין ללחוץ או לעסות נפיחויות אלו אשר מתפזרות כעבור ימים – שבועות באופן טבעי ). לעתים מתוארת תחושה של אי נוחות/ רגישות/ לחץ באזורי ההזרקה, אשר חולפת כעבור מספר שבועות. 
תופעות לוואי נדירות: זיהום מקומי, תגובת רגישות יתר מאוחרת או חסימת כלי דם באזור ההזרקה. במקרים אלו ניתן לפרק אתהחומצה ההיאלורונית ולבטל את השפעת חומרי המילוי.

כיצד לנהוג לאחר הטיפול?

עם תום הטיפול ניתן להמשיך בשגרת היום הרגילה. (מומלץ לישון על הגב או על הצד ) ולהימנע מהשענות על הפנים. ב 24- השעות שלאחר הטיפול, מומלץ להניח רטיות קרות על פני אזורי ההזרקה, להימנע מפעילות גופנית ומחשיפת אזורי הטיפול למים חמים, ג'קוזי, סאונה ושמש.
חשוב לזכור: הזרקת חומרי מילוי היא הליך רפואי ולכן מתבצעת על ידי רופא מומחה ובעל ניסיון בלבד!
קיימות עדויות מחקריות כי טיפולי המשך המבוצעים לפני ההתפוגגות המלאה של חומר המילוי, מביאים להשפעה ממושכת וטובה יותר.

  • מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי בנושא עם רופא מומחה, לייעוץ אישי ולמידע נוסףהמרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר 03-6972424 dermaaesthetics@tlvmc.gov.il 

תפריט ניווט תחתון