תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

לאחר מספר עשורים של פעילות דינאמית בשרירי הפנים ובמרוצת הזמן הקמטים מעמיקים  והופכים לבולטים יותר ויותר. 
הזרקת בוטולינום טוקסין מהווה טיפול יעיל לקמטים דינאמיים למשל בין הגבות, צדי העיניים והמצח. הרפייתהשרירים הגורמים לקמטים מעניקה לעור מראה חלק וצעיר יותר.

מהו הבוטולינום טוקסין?

חלבוני הבוטולינום טוקסין נמצאים בשימוש מזה עשרות שנים כטיפול בהפרעות תנועה שונות )עין עצלה, מצמוץ בלתי נשלט ועוד). משנת 1989 טופלו בהצלחה מיליוני נשים וגברים בחלבון זה למטרות אסתטיות, ללא תופעות לוואי משמעותיות. החלבונים נחשבים לבטוחים ביותר ומאושרים ע"י ה- FDA , ה- CE ומשרדיה בריאות של 75 מדינות כולל ישראל.

מהם האזורים הנפוצים לטיפול בקמטי הבעה?

להזרקות בוטולינום טוקסין תוצאות מעולות בטיפול בקמטי מצח אופקיים, קמטים סביב העיניים, קמטים בשפה העליונה וצניחת זוויות הפה. בנוסף, ההזרקות יעילות גם בהרמת גבות לא-כירורגית, תיקון קמטים באף )קמטי הארנב), טיפול בקמטים רוחביים ובקפלים אורכיים באזור הצוואר, תיקון עיוותים וא-סימטריה בפנים ואף הרמה קלה של קצה האף.
חשוב להבהיר, הזרקת בוטולינום טוקסין היא הליך רפואי על כל המשתמע מכך  ולכן חשוב שתתבצע  על ידי רופא מומחה ובעל ניסיון בלבד!
 

על הטיפול

לאחר החלטת הרופא באשר למקום הנדרש לטיפול, יתבצע חיטוי ולאחריו סימון אזורי ההזרקה. החלבון מוזרק בפרוצדורה פשוטה ומדויקת, תוך שימוש במחט זעירה וכמויות מזעריות ביותר של החומר. משך הטיפול כ 5-10- דקות ומיד לאחריו ניתן לחזור לפעילות רגילה.

תוצאות הטיפול: ניתן להבחין בתוצאות הטיפול כבר לאחר כשלושה ימים אולם הן מגיעות לשיאן רק לאחר שבועיים. השפעת הבוטולינום טוקסין תדעך באופן הדרגתי לאורך תקופה של שלושה עד חמישה חודשים והשרירים ישובו לתפקוד מלא. במקרים בהם ההזרקה משפיעה לפרק זמן קצר יותר, ניתן לחזור על התהליך בהתאם לשיקול דעת הרופא. 

השפעת הבוטולינום טוקסין תדעך באופן הדרגתי לאורך תקופה של שלושה עד חמישה חודשים והשרירים ישובו לתפקוד מלא. במקרים בהם ההזרקה משפיעה לפרק זמן קצר יותר, ניתן לחזור על התהליך בהתאם לשיקול דעת הרופא.

תופעות לוואי אפשריות: מיד לאחר הטיפול תיתכן אדמומיות קלה ו/או שטפי דם זעירים באזור ההזרקה. במקרים נדירים תיתכן הנמכה מזערית וזמנית של הגבה או העפעף אשר ניתנת לטיפול ע"י שימוש בטיפות עיניים במרשם.

כיצד לנהוג לאחר הטיפול: מומלץ לא לשכב כ 4- שעות לאחר ההזרקה. כ 24- שעות לאחר ההזרקה אין לעסות או לשפשף את אזורי הטיפול ומומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת.
בטיחות לפני הכול: קיים מרווח בטיחות גדול בהזרקת בוטולינום טוקסין מאחר והמינונים המוזרקים למטרות קוסמטיות או רפואיות מהוות פחות מ 2%- מהכמות המקסימאלית הבטוחה לשימוש.
ניסויים קליניים רבים בתחום הקוסמטיקה וניסיון רפואי רב בתחום הנוירולוגי מעידים על בטחון מלא בשימוש בחלבון. פרסומים מדעיים רבים חזרו ואישרו את פרופיל הבטיחות הגבוה של התכשיר.

הזרקת בוטולינום טוקסין אסורה לנשים בהריון ומניקות.

חשוב לזכור: הזרקת הבוטולינום טוקסין לפני התפתחות הקמטים יכולה למנוע את היווצרותם. הזרקה תקופתית של החלבון כבר בשנות העשרים והשלושים לחיים, תביא להרפיית חלק מ"השרירים המקמטים" הנפוצים בפנים ותעלה את הסיכוי שהעור יישאר חלק וצעיר גם בשנות הארבעים והחמישים לחיים.

  • מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי בנושא עם רופא מומחה. לייעוץ אישי ולמידע נוסף ניתן לפנות למרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר 03-6972424 dermaaesthetics@tlvmc.gov.il

תפריט ניווט תחתון