תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

המשפחה היא עמוד התווך בתמיכה וטיפול בסובלים מהפרעות זיכרון וריכוז. עיקר הנטל נופל על בני הזוג או ילדי החולה המתמודדים לעתים קרובות עם מצבי דחק, עם משימות ותפקידים מורכבים ועם דרישות ולחצים מכיוונים רבים. בני המשפחה מוצאים עצמם מנסים לעזור לחולה במקביל להתמודדות אישית, פיזית ונפשית.
על מנת לבצע את המשימות השונות על הצד הטוב ביותר, לא אחת נדרשים בני המשפחה לשינוי באורח חייהם המלווה בויתורים רבים. התוצאה היא תחושת מצוקה בתחום האישי, המשפחתי, החברתי והכלכלי המלווה לעיתים קרובות בפגיעה משנית בבריאות.

אנו מקדמים את הגישה, כי בני משפחתם של המטופלים גם כן זקוקים לתשומת לב אישית ומקצועית. מתן מידע, תמיכה ויעוץ לבני משפחה יכול לתרום רבות להתארגנות נכונה בהתמודדות היומיומית ולהשפיע על בריאותו של בן המשפחה, כמו גם על איכות חיי החולה.

במרכז להפרעות זיכרון וריכוז פועל שירות ייחודי אשר שם לעצמו כמטרה לתת מענה לצרכים הייחודיים של בני משפחתם של המטופלים. בשל מורכבות הבעיות איתן מתמודדות המשפחות, אנו פועלים בשיתוף פעולה רב מקצועי הכולל: אחות יועצת עם התמחות בבעיות קוגניטיביות וירידה בזיכרון, דמנציה ומחלת אלצהיימר, יחד עם עובדת סוציאלית. מטרתנו לאפשר למשפחה להתארגן נכון ולהתחזק על מנת שתוכל להמשיך ולטפל במטופל ולשמר את הכוחות הטמונים בה.  

למי מיועד השירות?

השירות מיועד לבני זוג, ילדים או בני משפחה אחרים (אחים/אחיות) הקשורים בטיפול בחולה. השירות פתוח לכל בני המשפחה של חולי הפרקינסון בישראל.


מה כולל השירות?

פגישה עם אחות מומחית לבעיות ריכוז וזיכרון

  • מתן מידע
  • ייעוץ, הדרכה והמלצות מעשיות להתמודדות עם הקשיים בטיפול בחולה
  • הזדמנות להעלות מחשבות והתלבטויות העולות בעקבות המחלה וקבלת תמיכה
  • ייעוץ והדרכה אישית לשמירה על הבריאות

פגישה עם עובדת סוציאלית


חוויה טיפולית ייחודית לחולים ו/או בני משפחה, שמטרתה:

  • עיבוד תפיסתי ורגשי של קשיים, בעיות ונושאים הקשורים למילוי התפקיד המשפחתי עם חולי/נכות, ולקיומם האינדיבידואלי של המשתתפים.
  • רכישת כלים להתמודדות יומיומית עם בעיות ספציפיות העולות אצל בני המשפחה, תוך מציאת חלופות להתמודדות עם בעיות אלה.
  • יצירת קבוצת השתייכות למשתתפים, שבה ימצאו אחרים עם בעיה דומה, וייהנו משיתוף ותמיכה.
    קבוצות התמיכה מותאמות לגיל, שלב המחלה וקרבת המשפחה לחיזוק הכוחות ומשאבי ההתמודדות עם הקשיים אותם מציבה המחלה.

תפריט ניווט תחתון