תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים


כללי

בדיקת התהודה המגנטית אותה את/ה עומד/ת לעבור, תבוצע על-ידי מכשיר חדיש מסוגו, אשר סורק את גופך תוך הפעלת שדה מגנטי חזק. במהלך הבדיקה תידרש/י לשכב ללא תנועה. למרות שתהיה/שתהיי בחדר הבדיקה לבדך, הרנטגנאי/ת רואה ושומע/ת אותך במשך כל הבדיקה. בדיקת ה-MRI אינה כואבת ונמשכת ברוב המקרים בין 30-40 דקות תלוי בסוג הבדיקה. במהלך הבדיקה נשמעים בתוך המכשיר קולות של דפיקות ונקישות – זהו צליל הפעולה התקינה של המכשיר. עוצמת הקולות עשויה להיות גבוהה ומסיבה זו ניתנים אטמי אוזניים או אוזניות אשר ינמיכו את עוצמת הרעש.


חשוב!

המגנוט עלול להפריע לתפקודם התקין של קוצבי לב ועלול להזיז פיסות מתכת שנמצאות בגופך. לכן אנו מבקשים בכל לשון של בקשה שתקרא/י בעיון את השאלון המצורף ותענה/י בתשומת לב על כל השאלות המצוינות.
כמו כן, השדה המגנטי החזק עלול להשפיע גם על כרטיסים מגנטיים לסוגיהם, על מכשירים אלקטרוניים, וכן על כל גוף מתכתי מתמגנט, הנמצא בתוך או מחוץ לגופך. לכן, בטרם הכניסה לחדר הבדיקה עליך להסיר תכשיטים, שעונים, מטבעות, כרטיסי אשראי או כל כרטיס מגנטי אחר. ניתן למסור את החפצים למלווים או להפקידם בתאים מחוץ לחדר הבדיקה.
חומר הניגוד – 
לעיתים יש צורך להזריק חומר ניגוד המבוסס על מתכת (גדוליניום) ואינו מכיל יוד, כך שהאנשים הרגישים ליוד יכולים לקבלו ללא בעיה. אנו  ניידע אותך לגבי הצורך בהזרקת חומר ניגוד  ונוודא כי לא קיימת בעיה בהזרקתו. 
לאחרונה ישנם  דיווחים על סיבוך נדיר שקשור בהזרקת חומרי ניגוד (גדוליניום) לחולי כליות. חשוב שתדווח/י לנו  על כל מחלת כליות כרונית או חריפה, על טיפול בדיאליזה ועל מחלה רב מערכתית (כולל מחלת כבד והשתלת כבד). 

תשובות לבדיקות

בתום הבדיקה יש לגשת לנציג/ת הקבלה לצורך קבלת הדיסק (הדבר כרוך בהמתנה של כ 15- דקות ועד 30 דקות להדפסת צילום הבדיקה בדיסק)
פענוח הבדיקה אורך כ 10- ימי עבודה , לא כולל יום הבדיקה ושישי שבת וניתן לראותו באזור האישי באתר beWell . לשם כך, עליך להירשם למועדון דרכו ניתן לצפות בתיק האישי שלך ולראות תוצאות בדיקות וסיכומי אשפוז. השירות ניתן לגילאי 18 ומעלה והינו אישי
(שירות beWell עד גיל 18 יש לפנות לנציג/ת השירות להסבר והנחיה לקבלת סיסמה חד פעמית). להרשמה יש לגשת לנציג/ת הקבלה, שם תתבקש/י לתת כתובת דוא"ל.
לאחר ההרשמה תקבל/י הודעת SMS עם סיסמה ראשונית וקישור לאתר beWell , על מנת לסיים את ההרשמה תתבקש/י להכניס מס' ת.ז. ואת הסיסמה הזמנית ולהחליף לסיסמה קבועה. בלשונית 'בדיקות ותורים' תוכל/י לראות
את התיק האישי שלך. יש לציין כי סיסמא ראשונית ניתן לקבל רק בבית החולים ולכן יש לגשת לנציג/ת הקבלה ביום הבדיקה.
פענוח הבדיקה ישלח אליך בדואר לכתובת שנמסרה במעמד הקבלה.
לבירור סטטוס פענוח הבדיקה ניתן להתקשר למערכת קבלת תשובות אוטומטית בטלפון שמספרו:   03-6972041

בברכת רפואה שלמה,
צוות מכון ה-MRI

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון