תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

​טיפול ייעודי בדיקור סיני במסגרת המכון למחלות דרכי העיכול והכבד

מה זה דיקור סיני?

דיקור סיני היא שיטת טיפול שהתפתחה בסין העתיקה לפני אלפי שנים וכיום נמצאת בשימוש נרחב בארץ ובעולם. הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחטים דקות וסטריליות לאזורים שונים בגוף, במטרה לטפל ולהקל על מחלות שונות.

 

מהם יתרונות הטיפול בדיקור?

במחקרים נמצא כי דיקור סיני עובד במספר מישורים. הוא גורם לשחרור אנדורפינים ועל ידי כך הוא מקל על כאב וגורם להפעלת מערכת העצבים הפאראסימפטטית, מערכת שאחראית על פעולות כגון הורדת לחץ הדם, עידוד פעולות העיכול ועוד. נמצא גם כי דיקור  מדכא את פעילות המערכת הסימפטטית, מערכת שמעלה את לחץ הדם. בנוסף, הוכח כי דיקור סיני מפעיל אזורים במוח המדכאים כאב.

 

באיזה בעיות ניתן לטפל?

הטיפול הניתן במכון למחלות דרכי העיכול והכבד במרכז הרפואי תל-אביב, מתמקד בהקלה על תסמונת המעי הרגיש (מעי רגיז): כאבי בטן, אי נוחות בבטן, נפיחות, גזים, עצירות, שלשול או שלשול ועצירות לסירוגין. הטיפול נועד גם להקל על צרבות, על דיספפסיה ועל מחלות כגון קרוהן, קוליטיס כיבית ועוד.

 

מי יטפל בי?

הטיפולים הניתנים במכון, מתבצעים  על ידי דנה צור, Dip.CM, מטפלת ברפואה סינית מאז שנת 2009. דנה הינה בוגרת לימודי ארבע שנים בקמפוס ברושים והתמחתה בגסטרו באוניברסיטת צ'נגדו, סין. מרצה במכללת רידמן ובכנסים בנושא טיפול בבעיות עיכול על ידי רפואה סינית. חברה באגודה לריפוי סיני מסורתי.

 

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מיועד לכל הגילאים (מתחת לגיל 18 יש צורך בליווי הורה), בילדים מתחת לגיל 9 הטיפול נעשה על ידי לחיצות על נקודות דיקור וללא שימוש במחטים.

 

כמה טיפולים צריך?

רוב האנשים זקוקים ל-10-12 טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה, אך ניתן להרגיש שיפור לאחר שישה טיפולים או פחות. 


קביעת תור

הטיפול מתקיים בימי חמישי בשעות אחר הצהריים, לקביעת תור יש לפנות בטל'  03-6973970 או בדוא"ל efrata@tlvmc.gov.il


תפריט ניווט תחתון