רפואת נשים; המרכז לבריאות האישה

המרפאה לרפואת גיל המעבר נותנת מענה לתופעות שונות המאפיינות צרכים המיוחדים של נשים בקבוצת הגיל המתאימה, במניעה, אבחון ובטיפול. תוחלת החיים הולכת ועולה ולכן נשים כיום מבלות למעלה משליש מחייהן בגיל המעבר.
הגיל מאופיין בתסמינים הנובעים כתוצאה מירידה בתפקוד השחלות המתרחשת עם הגיל וכתוצאה מכך ירידה בהורמוני המין העיקריים (אסטרוגן ופרוגסטרון). חלק מהנשים עוברות את התקופה בקלות וללא תסמינים, אולם חלק ניכר מהנשים סובלות מתסמינים המשבשים את איכות חייהן, כגון: גלי חום, עצבנות, עייפות, דכדוך , הפרעות שינה, יובש וצריבה נרתיקית, ירידה בחשק מיני ועוד.
הטיפול הניתן במרפאה הוא טיפול רפואי מונע, הן למניעת תסמיני גיל המעבר והן להקטנה משמעותית של הסיכונים לטווח הארוך של מחלת האוסטאופורוזיס ומחלות לב. חשוב להדגיש כי טיפול נכון המותאם למטופלת יכול לשפר את איכות חייה בצורה משמעותית.

הטיפול והמניעה כוללים:

  • טיפול הורמונלי חליפי או טיפולים תרופתיים שאינם הורמונלים.
  • תזונה נכונה עשירת סידן.

במידת הצורך, יופנו המטופלות לאבחון וקבלת טיפול משלים במרפאה האורוגינקולוגית, במרפאה האנדוקרינית, ביחידה למחלות צוואר הרחם, ביחידה לאולטרה סאונד ועוד.
בבואך למרפאה, יש להצטייד בטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או תשלום במזומן/כרטיס אשראי בהתאם לתעריף משרד הבריאות לבדיקת רופא מומחה.

פרטי היחידה

03-6974000
בניין סוראסקי
B1
קומה 2
שעות קבלת קהל: ימי ד', בשעות הבוקר

תופעות גיל המעבר והטיפול בהן - הרצאה

תפריט ניווט תחתון