תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

סגולות הכורכום לחיזוק הבריאות
המרכז לרפואה משולבת - משלימה למטופלי סרטן

צמחי רפואה מהווים מקור מרכזי של תרופות מערביות רבות, ובהם תרופות נוגדות סרטניות כגון  ה-טקסול (Taxol), המופקת מקליפת העץ טקסוס ברביפוליה, ונחשבת לאחד הגילויים החשובים בטיפול בסרטן השד והשחלות, והוינקריסטין (Vincristine) המופקת מפרח הוינקה, ומשמשת לטיפול במגוון גידולים סרטניים כדוגמת לימפומה ואסטרוציטומה.

אחד הלקחים המרכזיים שנלמדו מהמחקר והטיפול בסרטן בעשור האחרון, היה כי טיפול משולב בסרטן (Combined therapy) עשוי להוביל לשיפור משמעותי בהגברת היעילות ובהפחתת הרעילות של טיפול תרופתי בודד לסרטן (Mono-therapy regiment), במיוחד כאשר החומרים הניתנים במשולב נבדלים במנגנוני הפעולה שלהם.

פיתוח פרוטוקול טיפולי הכולל צמחי רפואה ומאופיין בשיעור נמוך של תופעות לוואי, שמטרתו הגברת היעילות האנטי-סרטנית של הטיפול התרופתי על תאים סרטניים, מהווה את אחת הגישות המבטיחות במחקר לפיתוח אמצעים חדשניים לטיפול ומניעת סרטן.

מטרות המעבדה

המעבדה לחקר צמחי רפואה לטיפול ומניעת סרטן היא מעבדה ייחודית שמטרתה להוביל בישראל את המחקר בצמחי רפואה לטיפול בסרטן. המעבדה מהווה חלק ממערך המעבדות לחקר הסרטן במרכז רפואי תל-אביב ומתמקדת ב:

  • מחקר יישומי (Translational study) לבדיקת ההשפעה האנטי-גידולית של צמחי רפואה. המחקר מבוצע ברמה הביו-כימית וברמה התאית (In-vitro) לחקר המכניזם המולקולרי של צמחי המרפא המשמשים לטיפול בסרטן, לקראת הבנת אפשרות של שילוב צמחי מרפא במסגרת הטיפול הקונבציונלי הקיים.
  • שילוב צמחי מרפא עם מעכבי גדילה, קרינה וכמותרפיה (Combined therapy) הקיימים לטיפול בסרטן, במטרה להפחית את תופעות הלוואי; להגביר את יעילות של הטיפול הקיים; ולהוביל לפיתוח דרכי טיפול חדשניות בסרטן. המחקר נעשה בשיתוף פעולה וסינרגיה בין רופאים וחוקרים מהמרכז הרפואי תל-אביב ואוניברסיטת תל-אביב. ד"ר שחר לב-ארי מוביל את המחקר יחד עם פרופ' אילן רון, פרופ' לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה ובשיתוף עם ד"ר גדעון עירון, רופא (MD) בעל נסיון רב בטיפול בצמחי רפואה וסרטן. 
    במחקר מעבדתי קודם שנערך במרכז הרפואי תל-אביב, נמצאו צמחי מרפא אשר להם פוטנציאל להגברת הפעילות של תרופות המשמשות לטיפול בסרטן (Lev-Ari et al. Clinical cancer research 2005).

פרטי היחידה

03-6925757
פקס: 03-6974789
בניין סוראסקי
אגף ח'
קומה 1

תפריט ניווט תחתון