תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

אגף פנימי

הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה מטפל במגוון רחב של חולים עם מחלות פנימיות. מרבית המטופלים במחלקה מאושפזים כחולים דחופים דרך חדר המיון ומקצתם מתקבלים באופן אלקטיבי מהקהילה לבירור מקיף במסגרת אשפוז. צוות המחלקה מקיים דיאלוג רצוף עם צוותי מחלקות אחרות ברחבי בית החולים בכל הנוגע לתחום ההתמחות שלהן, יועץ להן בתחום המחלות הפנימיות ומתייעץ במומחים השונים על פי הצורך.
עיקר ההתמחות במחלקה הפנימית היא מלאכת האבחון, במחלקה שוקדים על ביסוס אבחנת המחלה תוך שימת דגש על סיפור המחלה, בדיקת הגוף ומיטב בדיקות המעבדה ואמצעי ההדמיה העומדים לרשותנו.
במחלקה 38 מיטות אשפוז ב-16 חדרים, בכל חדר שירותים ומקלחת צמודים. במחלקה מגוון חדרים עם מיטה אחת, שתיים או שלוש, בהם מאושפזים המטופלים ע"פ המצב הרפואי או הסיעודי שלהם. במחלקה גם חדר לטיפול מוגבר בו מטופלים החולים המורכבים יותר, הזקוקים לטיפול אינטנסיבי. בחדר זה שש מיטות וציוד הכולל מוניטורים ומכונות הנשמה.
גם בתנאי צפיפות ועומס עבודה גבוה, עושים במחלקה את כל הניתן לשמר את זכויות המטופלים לפרטיות, לנוחות ולקבלת מירב תשומת הלב מהצוות המטפל.

התמחות המחלקה
צוות המחלקה פועל בתיאום עם צוות המערך הגסטרואנטרולוגי של בית החולים. במחלקה מאשפזים את מטופלי המערך, הלוקים במחלות מעיים כרוניות ומחלות כבד כל אימת שהם זקוקים לבירור וטיפול במסגרת אשפוז. נוהג זה מאפשר לצוות המחלקה לצבור ניסיון רב באוכלוסיית מטופלים ייחודית זו.


אקדמיה, הוראה ומחקר

במחלקה פנימית ט' מיושמים, הלכה למעשה, העקרונות הקושרים בין הרפואה הקלינית ולבין מלאכת הוראת המקצוע, ליד מיטת החולה ובכיתות הלימוד. במחלקה מתקיימת הוראה בכל הרמות ומכל הסוגים: רופאי המחלקה מלמדים בבית הספר לסיעוד ומארחים קבוצות סטודנטים לרפואה כמחלקה המסונפת לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. במחלקה עצמה קבוצה גדולה של מתמחים – הן במסלולי התמחות ברפואה הפנימית והן במסלולי התמחות במקצועות ייעודיים כדוגמת קרדיולוגיה, גסטראנטרולוגיה, רפואת משפחה ועוד. אנו מקפידים על קיום מפגשים לימודיים ומחקר בתחום הדידקטיקה הרפואית גם במהלך השגרה התובענית של בית החולים.
מחלקה פנימית ט' מחויבת, במסגרת מאמץ כלל בית החולים לשיפור תהליכי העברת המידע למטופליה ולבני משפחותיהם. אנו משתדלים לעמוד במטלה חשובה זו בהצלחה.
דלת הנהלת המחלקה פתוחה תמיד בפני מטופלים ובני משפחותיהם לכל בקשה או שאלה. הנהלת המחלקה מבקשת לקיים דיאלוג רצוף עם המטופלים ומשפחותיהם תוך שמירה על כבוד הדדי בין מטופל ומטפל. 

פרטי היחידה

03-6973221
בניין הלב סמי עופר
קומה 9
שעות קבלת קהל: ימי א'-ה', בין השעות 12:00-20:00 (למעט שעות ביקור רופאים); ימי שישי ושבת - חופשי (למעט שעות ביקור רופאים)
שעות ביקור: 07:30-21:30

מגזין

תפריט ניווט תחתון