תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

אגף פנימי

הצוות הרפואי במחלקה פנימית ב' מטפל במגוון רחב של חולים עם מחלות פנימיות. רוב החולים במחלקה מאושפזים כחולים דחופים דרך חדר המיון, ומקצתם מתקבלים באופן אלקטיבי, ממרפאות שונות של בית החולים, וזאת לבירור מקיף.
המחלקה מעניקה אבחון רפואי בתחום הרפואה הפנימית ומעניקה ייעוצים לחולים המאושפזים במחלקות אחרות בבית החולים כגון: האגף הכירורגי, האגף האורתופדי והאגף למיילדות וגינקולוגיה. בהתאם לצורך, מועברים חולים מורכבים ממחלקות אלו להמשך טיפול במחלקה פנימית ב'.
במחלקה 34 מיטות אשפוז ב-15 חדרים, כאשר בכל חדר שירותים ומקלחת צמודים. החלוקה לחדרים נעשית על פי המצב הרפואי או הסיעודי של החולה. כל החדרים מאובזרים במיטב הציוד החדשני המיועד לטיפול בחולה המאושפז. החולים המורכבים, אלו הזקוקים לטיפול והשגחה אינטסיבים יתאשפזו בחדר לטיפול מוגבר. בחדר 7 מיטות אישפוז וציוד הכולל מוניטורים ומכונות הנשמה.
המכשור במחלקה כולל ציוד ניטור מוגבר, מכשירי א.ק.ג, מכונות הנשמה ואמצעי עזר נוספים המתאימים לעשייה הרפואית העכשווית.

התמחות המחלקה

מחלקה פנימית ב', מתמקדת בטיפול בחולים עם מחלות סיסטמיות, מצבים דלקתיים ואוטואימוניים, בירור וטיפול במחלות חום ובמחלות ראומטיות, זאת בנוסף לטיפול השוטף בכלל חולי המחלקה הפנימית. בנוסף, למחלקה עניין ושיתוף פעולה מיוחדים בבירור ובטיפול בחולים מהמכון הראומטולוגי.

אקדמיה, הוראה ומחקר

המחלקה מסונפת לפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א. סטודנטים לרפואה מגיעים למחלקה לתקופות ארוכות לצרכי לימוד, ועוברים במחלקה הכשרה עיונית ומעשית, וזאת, במקביל לתוכנית ההדרכה למתמחים. 
המחלקה מתמקדת בשנים האחרונות במחקר של ביומרקרים למחלות דלקתיות, כולל עבודות שפורסמו על הערך האבחנתי והפרוגנוסטי של CRP של חומצה אורית, ושל טרומבוציטוזיס.

פרטי היחידה

03-6973454
פקס: 03-6974991
בניין סוראסקי
אגף ד'
קומה 2
שעות קבלת קהל: שיחת רופא עם המשפחות: בימים א'-ה' בין השעות 15:00-16:00; בימי ו', בין השעות: 12:00-13:00. יש להירשם אצל מזכירת הרופאים
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בין השעות: 07:30-21:30

על המחלקה

תפריט ניווט תחתון