תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

בשנת 2000 הקמנו במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי, את האגף למחקר ופיתוח – מו"פ. האגף הינו הזרוע הביצועית של הנהלת בית החולים לפיתוח המחקר הקליני והבסיסי ולייזום פרויקטים עם הקהילה הביוטכנולוגית.

במסגרת האגף פועלים כ-50 צוותים של חוקרים, מדענים ורופאים, ממגוון גדול של תחומים ברפואה.

צוותי המו"פ עוסקים בפיתוח פרויקטים מדעיים תוך פריצות דרך מתקדמות במחקר הרפואי, החל ממחקר בסיסי ועד למחקר קליני מובנה ויישומי. 

בכל שנה, בוחן צוות אגף המו"פ מעל ל-500 יוזמות מחקריות, ומסייע לחוקרים לגבש שיתופי פעולה, למצוא עמיתי מחקר מתאימים מבית ומחוץ לבית החולים, וכמובן מסייע בגיוס המשאבים הכלכליים הנחוצים למחקר, במיוחד למחקר איכותי ופורץ דרך.

התרומות מסייעות במימון מחקרים אלה, הקמת מעבדות וציודן במכשור הנדרש וכן מימון פעילותו של הרופא החוקר, כדי שיוכל להתמסר לעבודת המחקר.

המו"פ במרכז הרפואי ת"א מתאפיין, בין השאר, ביוזמה ליצירת שיתופי פעולה בין מחלקות ומכונים מבית, לצד שיתופי פעולה עם מרכזים אקדמיים מהארץ ומחו"ל.

מזה כעשור, חוקרינו מקיימים פעילויות מחקריות משותפות עם חוקרי מרכז ויצמן למדע. שיתופי פעולה אלה מביאים למימוש טוב יותר של רעיונות מדעיים, כמו גם להעשרה בקשרי מדע וקשרים בהיבטים הקליניים.

במרכז הרפואי כיום שני פרויקטים רחבי ממדים אשר נועדו לאפשר את הפעילות המחקרית בין כתליו:


הרחבת מערך הדמיה מרכז המוח
השאיפה לחקור את המוח ולהבין את תפקודיו, משתלבת עם הרצון להציע למטופלים את דרכי הטיפול הטובות ביותר כדי לא לפגוע בתפקודם ובאיכות חייהם. בזכות התורמים הנדיבים, אנו מתכננים להגשים היום את צרכי המחר בתחום המחקר והרפואה ולהקים את מרכז המוח.הקמת "פנטהאוז המחקר"

"פנטהאוז המחקר" ימוקם בבניין הלב ע"ש סמי עופר, שם תרוכז פעילות המחקר והפיתוח הענפה המתקיימת במרכז הרפואי ת"א. כ-2500 מ"ר של מעבדות מחקר המתקדמות ביותר.

לאחרונה תרומתו הנדיבה של מר מוריס קאהן תאפשר את הקמת מרכז המחקר אשר יכלול מעבדות מחקר בתחומי סרטן, גסטרו, גנטיקה וכירורגיה.
בשנים האחרונות הוכשרו 3 קומות בבניין ראשונים (איכילוב) הסמוך, לבניית מעבדות מחקר שתהיינה נגישות לחוקרים – רופאים.

ולצד שני פרויקטים אלו במרכז הרפואי ת"א תכניות ייעודיות המאפשרות תמיכה ישירה בחוקרים ובמחקרים המתקיימים. 

תמיכה בהון האנושי
לביצוע מחקר מצוין דרושים הון אנושי מובחר ותשתיות מתקדמות, ולכן מפעיל אגף המו"פ - בשיתוף עם עמותת הידידים, את תכנית "אמץ חוקר" וכן את קרן המרכז הרפואי ת"א למצוינות.


      


לתרומה למחקר במרכז הרפואי, לחץ כאן

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון