תוכן עניינים

​המרכז הרפואי תל אביב קיבל החודש בשנית את תו התקן של ארגון ה JCI  האמריקאי לאבטחת איכות ובטיחות השירות למטופל תוך דגש על מצוינות קלינית חדשנות ומחקר רפואי. זהו "הסיבוב" השני של בית החולים לאחר שעבר בהצטיינות יתרה את המבדק לפני 3 שנים, שם קיבל אות מצוינות בדמות סופרלטיבים כמו" מדובר בהצלחה בקנה מידה עולמי". על פי תנאי ההסמכה נדרש בית החולים לעבור כל 3 שנים מבדק חוזר תוך הקפדה על כללים מחמירים המופיעים בספר בעל 17 פרקים ויותר מ 1300 היגדים אשר על פיהם נבדקים בתי החולים בעולם כולו המעוניינים בקבלת תו התקן הבינלאומי של ארגון ה JCI.

תהליך האקרדיטציה מציב סטנדרטים גבוהים לאיכות הטיפול הרפואי, כך שעצם ההכנה למבדק מקדמת את העשייה בתחומים המרכזיים של הטיפול הרפואי ומדגישה את היות המטופל במרכז העשייה של בית החולים. גישה זו מגייסת את משאבי המערכת הרפואית כולה ובונה אותם סביב המטופל בצורה הממוקדת ביותר.
במהלך שבוע הבדיקה בדק צוות של חמישה סוקרים בכירים את תהליכי בטיחות, איכות, מניעת זיהומים, הוראה, מחקר ופרסומים, תשתיות ובטיחות העובד, תהליכי אספקה ורכש מבוקרים ואיכותיים וכן מערכות לוגיסטיות, לרבות פינוי פסולת מזוהמת ובדיקת מעבדות.  הסוקרים עברו בכל רחבי בית החולים בשבוע מאומץ שבסופו סיכמו בדו"ח מפורט את התאמת התהליכים בבית החולים ועמידתם בסטנדרטים המחמירים הבאים לידי ביטוי בהיגדים הנדרשים לתו התקן. 
שבוע הבדיקה היה שבוע קשה ואינטנסיבי, שסיכם תהליך הכנה ארוך מאוד של כשנה וחצי , בסופו קבל ביה"ח  בשנית את תו התקן של ה-JCI   ל-3 שנים נוספות  של איכות ומצוינות רפואית. 

גם הפעם  קבע ארגון ה JCI כי איכות הטיפול במרכז הרפואי איכילוב – מהגבוהות בעולם. ראש צוות הבקרים גב' אן ווטקינס  ציינה בסיכום המבדק : "המוניטין של איכילוב מפורסם בכל העולם בזכות הצוות הרפואי, סיעודי והתשתיות שלו שהינן מצטיינות ברמה בינלאומית. הצלחתו יוצאת הדופן של בית החולים במבדק מעלה את הרף לארגון עצמו ולכל בתי החולים בעולם"קבלת תו התקן של ה-JCI מהווה אישור רשמי לאיכות הרפואה המוענקת לכ-1.2 מיליון מטופלים מדי שנה המטופלים בביה"ח שלנו,  אך חשוב מכך: היא חידדה את כישוריהם ויכולתם של כל אחד מ-7,000 עובדי בית-החולים, ייעלה תהליכים, חיברה בין קצוות פרומים, פתרה בעיות נושנות ושירשה נהלים ישנים שהתאבנו וכבר לא תאמו את צרכי הארגון, והפכה את בית-החולים שלנו למקום טוב יותר, נעים יותר, והרבה יותר בטוח!

תפריט ניווט תחתון