תוכן עניינים

משחקי המונדיאל המרתקים את רובנו אל המרקע, אינם סיבה מספיק טובה לזנוח למשך כחודש את הפעילות הגופנית. אורלי וקסלר ינאי, מנהלת מכון הפיזיותרפיה במרכז הרפואי תל-אביב, ממליצה על מספר תרגילים לשמירה על כושר ולהפגת המתחגם בימי המונדיאל התוססים, ניתן לתרגל בנחת ולשמר את הבריאות, אפילו כשיושבים על הספה, מרותקים למסך הטלוויזיה. זכרו; ישיבה ממושכת אינה מומלצת, גם לא מול מסך הטלוויזיה, במיוחד כשהרגלים ישרות לפנים בזמן הישיבה על הספה.

מספר תרגילים להפעלת הגוף ולהפגת המתח. בלי תירוצים, מומלץ לתרגל בכל הפסקת פרסומות.

התיישבו על קצה הספה, ללא משענת מאחור. כפות הרגליים על הרצפה. הרימו את הידיים למעלה, שלבו  כפות ידיים ומתחו עצמכם לכיוון התקרה. המתיחה כלפי מעלה מורגשת עד חוליות המותן.

בישיבה תמוכה, הניחו את כפות הידיים על העורף, וכופפו את הצוואר בעדינות. המתיחה מורגשת בחלק האחורי של הצוואר והגב העליון. הישארו בתנוחה מספר שניות, שאפו אוויר פנימה וחזרו לתנוחת המוצא. חזרו על התרגיל 3 פעמים.

ישיבה בקצה המושב, ללא השענות. הקשיתו לאחור את הגב התחתון עד יישור המותנית.  חזרו לתנוחה הראשונית תוך קימור המותנית. חזרו על כל תרגיל 3 פעמים.

החזיקו את אמות הידיים יחדיו, ידיים בגובה כתפיים. סובבו את הראש, הצוואר והכתפיים ימינה, הישבן נשאר על המושב. הישארו כמה שניות, חזרו לתנוחת המוצא ובצעו באופן דומה לצד השני. בצעו כל תרגיל 3 פעמים.

הניחו את כף יד ימין על הצד השמאלי של הראש. הטו את הראש ימינה עד שתרגישו מתיחה בצד שמאל של הצוואר. הישארו כמה שניות בתנוחה, חיזרו להתחלה ובצעו באופן זהה לצד השני.

החזיקו  את כפות הידיים זו מול זו, כאשר המרפקים קרובים לגוף.  שימרו את השכמות והכתפיים משוכות לאחור. בנשיפת אוויר הורידו את כפות הידיים כלפי מטה, ללא ניתוק מגע ביניהן. הישארו מספר שניות וחיזרו לתנוחת ההתחלה. חיזרו על התרגיל  3 פעמים.

בעמידה, הניחו ידיים על האגן ודחפו אותו קלות לפנים עד להקשתה קלה מלפנים. חזרו לתנוחת המוצא, בצעו שנית. יש לבצע בלא הפעלת כוח

בעמידה, שלבו את כפות הידיים מאחורי הגו, קרבו את השכמות תוך כיווץ הכתפיים לאחור. החזיקו מספר שניות ושחררו. חיזרו על תרגיל 3 פעמים.

תפריט ניווט תחתון