תוכן עניינים

המרפאה החדשנית לנוירומודלוציה במרכז הרפואי תל אביב

במרכז הרפואי תל-אביב הוקמה לאחרונה מרפאה חדשנית לתפקודי המוח המציעה מגוון טיפולים ייחודים ומתקדמים, המיועדים לסייע לחולים הסובלים מהפרעות המערבות  את תפקודי המוח. הטיפולים במרפאה מותאמים באופן אישי וייחודי עבור כל מטופל, ונעשים בשיטות לא פולשניות שאינן כואבות וללא כל שימוש בתרופות.

עד 80% הקלה בסמפטומים בהתאם לשיטה ולאינדיקציה הטיפולית

כבר לא צריך לסבול מכאב כרוני!

כאב כרוני הוא כאב מתמשך (לאורך חודשים ויותר) המופיע באזורי גוף שונים בעקבות פציעה, זיהום או מחלה. מקור הכאב עשוי להיות ברקמה, איבר או אזור מסוים במוח. הטיפולים מבוססים על העצמת המוח בעזרת גרייה של אזורי מוח שונים ובשיטות שונות. בעזרת הטיפולים במרפאה, ניתן לשפר את עוצמת הכאב הנתפסת על ידי המטופל, ובכך גם לשפר גם את איכות החיים, מצב הרוח ואיכות השינה שבדרך נלווים לחווית הכאב. ניתן לטפל בכאב כרוני בעזרת שיטת גריה מגנטית (TMS), גריה חשמלית (TDCS) ונוירופידבק. 


כבר לא צריך לסבול מהפרעת חרדה!

הפרעת חרדה מאופיינת בדאגה מוגזמת ובלתי נשלטת בתגובה לאירועים ומצבים שונים בחיי היום יום. המתמודדים עם הפרעת חרדה סובלים מפחד עז, לחץ ואי שקט נפשי ופיזי. לרוב, ההפרעה מאופיינת בחוויה של העולם כמאיים, ולכן הסובלים ממנה נוטים להימנע מסיטואציות או מקומות שמעוררים בהם חרדה. נטייה זו עשויה לגרום לסבל ולפגיעה קשה בתפקוד החברתי, תעסוקתי ועוד. הפרעת חרדה שכיחה במיוחד בעולם המערבי, גם מאחר והיא נלווית למגוון של הפרעות נפשיות רבות אחרות כמו דיכאון, הפרעה טורדנית כפייתית, פוסט טראומה ועוד. 

המרפאה לנוירומודלוציה מציעה טיפול חדשני, אפקטיבי ולא פולשני להפרעת חרדה באמצעות השריית שינוי בפעילות מוחית (נוירומודולציה). הטיפול בנוירו מודולציה כולל מספר שיטות טיפול מודרניות המאפשרות למטופל לאמן את מוחו או לשנות את פעילותו לכדי מצב אופטימלי.  מוח האדם מייצר באופן קבוע אותות חשמליים בתדרים שונים, בעוצמות שונות ובאזורים שונים. כאשר אדם סובל ממחלה או הפרעה מסוימת, הפעילות המוחית שלו באזורים מסוימים של המוח אינה תקינה.  בשיטת טיפול בשם נוירופידבק, ניתן ללמד את המוח לעבוד בצורה תקינה, ובכך להביא לכדי להקלה משמעותית בסימפטומים מסבי סבל. לצד שיפור תחושת החרדה של המטופל, ניתן לראות השפעה מיטבית בתפקוד היומיומי, התמודדות עם מצבים שונים, מצב הרוח ואיכות השינה. 


כבר לא צריך לסבול מהפרעת קשב וריכוז!

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירו-התפתחותית, המאופיינת בפגיעה בתפקוד האישי, החברתי והאקדמי - תעסוקתי. פגיעה זו ניכרת ביכולות למידה, שליטה עצמית, זיכרון ורגש בעיקר. ההפרעה נפוצה בקרב כ- 3-4% מהאוכלוסייה הבוגרת וכ- 10% בילדים ונוער. בין תסמיניה גם קושי בוויסות והכוונת קשב במהלך משימה, היפראקטיביות ואימפולסיביות, אי יציבות רגשית (כולל פרצי כעס, חרדת-יתר ושינויים חדים במצב הרוח) והפרעות בשינה. לאורך זמן, קשיים יכולים לגרום לפגיעה בתפקוד הבין אישי כמו גם המקצועי והלימודי.

הטיפולים במרפאה מכוונים להשריית שינוי מוחי מכוון למכלול הבעיות המאפיינות את ההפרעה ולא רק לקשיים בוויסות הקשב והריכוז, באמצעות טיפול נוירופידבק מתקדם וחדשני.ייחודיות המרפאה

בפיקוח רופאים וחוקרים בעלי שם עולמי: פרופ' תלמה הנדלר ממכון סגול לתפקודי המוח, ד"ר סילביו בריל מהמכון לרפואת כאב וד"ר יעל לייטנר נוירולוגית ילדים ומנהלת המכון להתפתחות הילד.
מיקום המרפאה בתוך בית חולים גדול ומוכר מאפשר פיקוח של צוות רפואי בכיר וגיבוי של שאר שירותי בית החולים במקרה הצורך.

המרפאה מציעה שלושה סוגי טיפולים מוכווני מוח לטיפול בכאב:

 • טיפול TMS: גרייה מוחית מגנטית באזור מוחי.
 • טיפול TDCS: גרייה מוחית חשמלית באזור מוחי.
 • טיפול נוירו-פידבק:  שיטה בה לומד המטופל לשלוט בעצמו על פעילות מוחית ספציפית ע"י חיבור למערכת אימון יחודית.

ייחודיות הטיפולים

תכנית טיפול מותאמת אישית 
טיפולים בטוחים
אינם כואבים
לא מערבים הזרקת חומרים או מתן תרופות
אינם מצריכים אשפוז או כל שינוי בטיפול הרגיל 
אינם מצריכים השגחה רפואית מיוחדת לאחר מכן.


אופן הטיפול

 • מפגש אבחון ויעוץ עם רופא המרפאה ובניית תוכנית טיפול מותאמת למטופל
 • כל טיפול אורך כשעה
 • מחזור טיפולי מונה 15 עד 20 מפגשים
 • תדירות הטיפולים המומלצת                    
     5 פעמים בשבוע TMS /TDCS

      2-3 פעמים בשבוע בנוירו-פידבקהמרפאה פועלת בפיקוח רופאים וחוקרים בעלי שם עולמי: פרופ' תלמה הנדלר מהמרכז לתפקודי המוח וד"ר סילביו בריל מהמכון לרפואת כאב.

מיקום המרפאה הוא בתוך בית חולים גדול ומוכר מאפשר פיקוח של צוות רפואי בכיר וגיבוי של שאר שירותי בית החולים במקרה הצורך.

 

הנחה בלעדית לחברי beWell בטיפולים מכווני מוח במרפאה לנוירומודלוציה באיכילוב

חברי B-Well נהנים מהנחה בלעדית של 10% על סדרת טיפולים במרפאה

עלות השירות

 • פגישת האבחון וההתאמה ₪280
 • סדרה של 15 טיפולי גריה מוחית ₪6000
 • סדרה קצרה של 6 טיפולי נוירופידבק ₪2200
 • סדרה מלאה של 20 טיפולי נוירופידבק ₪7325

(הטיפולים אינם נכללים בסל הבריאות הממשלתי)

 • בתוקף עד 31.3.2019


ליצירת קשר ופרטים 

לכל שאלה נוספת, לבירורים בנושאי תשלום ולקביעת תור להערכה ולטיפול, צרו עמנו קשר:

מענה טלפוני בימים א'-ה' בין השעות 15:00-18:00 בטלפון 03-6947866

או בדואר אלקטרוני p-info@tlvmc.gov.il

brainclinictlv@gmail.com

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון