תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

המרפאה לנוירו-מודולציה - מכון סגול לתפקודי המוח


מהי הפרעת קשב וריכוז?

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירו-התפתחותית, המאופיינת בפגיעה בתפקוד האישי, החברתי והאקדמי - תעסוקתי. פגיעה זו ניכרת ביכולות למידה, שליטה עצמית, זיכרון ורגש בעיקר. ההפרעה נפוצה בקרב כ- 3-4% מהאוכלוסייה הבוגרת וכ- 10% בילדים ונוער.


מהם הסימפטומים האופייניים להפרעת קשב וריכוז?

הפרעת קשב וריכוז כוללת מספר תסמינים כמו קושי בוויסות והכוונת קשב במהלך משימה, היפראקטיביות ואימפולסיביות, אי יציבות רגשית (כולל פרצי כעס, חרדת-יתר ושינויים חדים במצב הרוח), הפרעות בשינה. הקשיים הללו לארוך זמן יכולים לגרום לפגיעה בתפקוד הבין אישי כמו גם המקצועי והלימודי.


כיצד מטפלים בהפרעת קשב וריכוז?

טיפול בהפרעת קשב וריכוז ניתן על ידי נויורולוג באמצעות טיפול תרופתי בריטלין, קונצרטה ותרופות אחרות הפועלות על מנגנונים של שחרור מושהה, ותורמות לייעול התפקוד של החלק הקדמי של המוח למשך זמן קצר. יעילות התרופות הוכחה מחקרית ומטופלים לרוב יגיבו לטיפול זה במידה זו או אחרת. עם זאת, ישנם לא מעט מטופלים שאינם מגיבים לטיפול או מפתחים תופעות לוואי רבות.


מכון סגול לתפקודי המוח מציע טיפול חדשני, אפקטיבי ולא פולשני להפרעת קשב וריכוז באמצעות השריית שינוי בפעילות מוחית (נוירו-מודולציה).

טיפול בהשריית שינוי מוחי מכוון למכלול הבעיות המאפיינות את ההפרעה ולא רק לקשיים בוויסות הקשב והריכוז. הטיפול מותאם אישית למטופל, ולכן סיכויי ההצלחה גבוהים. הטיפול מקנה כלים להתמודדות עם קשיים במהלך היום לפי הצורך. השפעת הטיפול מתמשכת ולא חולפת לאחר תומו כמו במקרה של טיפול תרופתי. הטיפול איננו כרוך בתופעות לוואי.


למה כדאי לטפל בהפרעת קשב וריכוז אצלנו?

מכון סגול לתפקודי המוח מתמקד בשנים האחרונות בחקר המנגנון המוחי של הפרעת קשב וריכוז. הידע שהפקנו מיושם בהחלטות ובהכוונת הטיפול במרפאה. הממצאים והמסקנות של העבודה המחקרית במכון פורסמו בכתבי עת מדעיים, כתבות עיתון וטלוויזיה.

בפרט, למכון ניסיון עשיר בפיתוח  של סביבות נוירו-פידבק ייעודיות למחקר וטיפול בהפרעות שונות, בינהן הפרעת קשב וריכוז.

למידע נוסף על שיטת הנוירו-פידבק ראה/י כאן.

קרא/י עוד על ניסיון מכון סגול לתפקודי המוח בפיתוח ושימוש בסביבת נוירו-פידבק.

מיקומה של המרפאה במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב) מבטיח סביבה טיפולית ומכשור העומדים בתקני הבטיחות מן המחמירים בעולם.  שיתוף הפעולה שלנו עם המחלקות הקליניות הרלונטית כמו המכון להתפתחות הילד ומרפאת הקשב (ד"ר יעל לייטנר), מקנה לנו יתרון משמעותי באבחון יעיל ומהיר ומעקב מקצועי על תוצאות הטיפול.


יצירת קשר

בימים א'-ה' בין השעות 15:00-18:00 בטלפון 03-6947866

או בדואר אלקטרוני brainclinictlv@gmail.com


מטופלים ממליצים


יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון