תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

הטיפולים הניתנים במרכז, הם על-פי ההתוויות המחמירות של ה-FDA (ארגון הבריאות האמריקאי) בתחום הרפואה המשלימה.
ייחודיות המרכז היא בכך שהוא מציע סל טיפולים המאפשר למטופל פריצת דרך ואפשרות לשינוי מהותי של צורת החשיבה ואורח החיים, וזאת תוך התמקדות בשלושה היבטים עיקריים - תזונה, מגע ומדיטציה.
שיטות הטיפול הרבות והמגוונות שמפעיל המרכז, מעניקות למטופלי סרטן יכולת להיות אקטיביים; לחזק את גופם ורוחם; ולהתמיד בכימותרפיה, בהקרנות ובניתוחים אותם הם עשויים לעבור.


דיקור לפי עקרונות הרפואה הסינית

רפואה סינית היא דרך חיים המשלבת תזונה, מדיטציה, דיקור ופעילות גופנית המביאה לאיזון בין גוף לנפש. בגופנו ישנם 12 מרידיאנים, שהם ערוצי האנרגיה, ובתוכם זורם הצ'י (=אנרגיה), האחראי לכל התהליכים בגוף: פיזיים, נפשיים ורוחניים. תפקיד המחטים (אקופונקטורה- דיקור) הוא להזרים את הצ'י בצורה תקינה ומאוזנת.

שיאצו

טכניקת טיפול יפנית הנשענת על עקרונות הרפואה הסינית. משמעות השם "שיאצו" ביפנית היא "לחץ בעזרת האצבעות". המטרה העיקרית של השיאצו היא לתקן ליקויים של אברים פנימיים. בעזרת מגע בנקודות החיצוניות - משחררים ומאזנים את זרימת האנרגיה בגוף. הטיפולים נעשים בלבוש מלא. מטפלי השיאצו משתמשים באצבעות ובכפות ידיהם ומפעילים לחץ נקודתי, איטי ורך.,

רפלקסולוגיה

שיטת טיפול הוליסטית מהנה, באמצעותה ניתן להשפיע על איברים פנימיים - על-ידי גירוי ועיסוי נקודות בכפות הרגליים והידיים, המשקפות את הגוף כולו. הטיפול הרפלקסולוגי מסייע בשחרור חסימות אנרגטיות במסלולי הזרימה. הוא מכוון להשפיע על איזון המערכות הפנימיות של הגוף והחזרתן לתפקוד הרמוני ויעיל. הטיפול מתבצע בשכיבה של המטופל ומתמקד בעיסוי כפות רגליו וידיו.,

עיסויים

• עיסויים רפואיים - עיסוי הינו אחת מהשיטות העתיקות הקיימות לשם הפגת מתחים, חידוש החיוניות ורענון. העיסוי, בנוסף להיותו גורם מרגיע, פועל ישירות להרפיית שרירים, שיפור זרימת הדם ולהפחתת כאב.
• עיסוי ארומתרפי - עיסוי הנעשה תוך שימוש בשמנים ארומתרפים שונים למטרות טיפוליות. השמנים מעודדים התחדשות התאים, משפרים וממריצים. פעולת העיסוי משפרת את חדירת השמנים לגוף ומגבירה את יעילותם.

נטורופתיה ותזונה

דרך טיפולית המתייחסת לתזונה נכונה ובריאה, המותאמת לכל מטופל ומטופל בהתאם להרגליו ולצרכיו, ונותנת עוד כלי להתמודד במחלה, בתופעות הלוואי של הטיפול ובהרגשה הכללית. העשייה הנטורופתית כוללת שימוש בתחומי טיפול טבעיים ומשלבת אותן בטיפול באדם כמכלול: אבחונים הוליסטיים, ייעוץ לתזונה טבעית והוליסטית, טיפול בצמחי מרפא - ניקוי רעלים, איזון במישור הנפשי-גופני באמצעות תזונה מתאימה, ועוד.

צ'י-קונג

חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית העתיקה. תרגילי הצ'י-קונג הינם תרגילים עתיקים שנועדו לחיזוק וריפוי הגוף והנפש.
QI=אנרגיית החיים. GONG=מיומנות. שנים נשמר הידע בסוד, ובשנים האחרונות - עם פתיחתה של סין למערב, התפשט הידע ויותר אנשים בעולם מתרגלים תורה עתיקה זו, ומסוגלים להשתמש באנרגית החיים האוניברסאלית למטרת חיזוק וריפוי; להרגעה והפגת מתחים; לפיתוח עוצמה פנימית; ולאימון גופני ורוחני. בעזרת תרגול הצ'י-קונג ניתן לחוש, לפתח ולהעצים את זרימת הצ'י (אנרגיית החיים) בגופנו. המיומנות נרכשת ברוגע, על-ידי תנועה מדיטטיבית ונשימה. הטיפול מתבצע באופן פרטני או בקבוצות.

הילינג

המושג הילינג, TO HEAL, פירושו ריפוי. זוהי צורת ריפוי טבעי ללא תרופות הפועל מתוך מגע באהבה. המגע של ההילר (המרפא) יוצר סביבת ריפוי שבאמצעותה עשוי המטופל לחזור לאיזון אנרגטי. ההילר מניח ידיו על גוף המטפל או במרחק מה ממנו ומקרין אנרגיה. ההילר עוזר ליצור סביבה מתאימה להרגשה טובה ואף לריפוי.

רייקי

REI  = חוכמה גבוהה. KI = כוח החיים (בשפה היפנית). זוהי שיטה המאמינה בהתחברות לאנרגיה קוסמית לשם ריפוי. בשיטה זו, פועלים בהנחת הידיים על הגוף או במרחק מה ממנו, ובאהבה רבה, באמצעות תנוחות הידיים, עובדים על מרכזי אנרגיה. גוף המטופל סופג את האנרגיה ומאזן אותה.
 
* שיטת הטיפול מותאמת לכל חולה לאחר ראיון מעמיק, בהתאם למצבו הגופני ולמצב מחלתו, וכל זאת, כאמור - בתיאום עם האונקולוג המטפל.
* השיטות הטיפוליות הללו נבדקו כולן בכלים מדעיים מקובלים. אולם, למרות שנמצא כי הן מסייעות לחולים רבים, אין הן מסייעות לכל החולים ואין להתייחס אליהן כלל כרפואה נסמכת ראיות, אלא כאל שיטות משלימות המשפרות את איכות החיים.

תפריט ניווט תחתון