תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

מיינדפולנס, או בעברית מודעות קשובה, היא סוג של תשומת לב שאפשר לפתח על ידי אימון ותרגול. זו מודעות לא שיפוטית המופנית באופן עקבי למה שקורה כאן ועכשיו בשדה החוויה האנושית, קרי תחושות הגוף, השדה הרגשי, המחשבות והחושים. 
אימון בסיסי במיינדפולנס אורך מספר שבועות והמחקר מעיד על שיפורים שונים ברמת המוח והקוגניציה, שיפור בקשב וריכוז, ויסות רגשי, הגברת אמפתיה ויצירתיות, ועליה במודעות עצמית.
בשלושים וחמש השנים האחרונות פורסמו אלפי מחקרים מדעיים על מיינדפולנס בתחומי מחקר המוח, פסיכולוגיה, רפואה וחינוך. התועלת המוכחת של התהליך באה לידי ביטוי בשיפור ברווחה הנפשית, הפחתה של חרדה ודיכאון, וכן שינויים פיסיולוגים ברמת המוח ומערכת החיסון.

הקף התחלואה הכרונית באוכלוסייה הולך ועולה. מחלות כרוניות פוגעות באופן משמעותי באיכות חיי אלו הסובלים מהן, כרופאים המטפלים בתופעות אלו אנו מודעים לכך שהטיפול הנדרש הינו בעל מאפיינים הוליסטיים ורב תחומי. בשנים האחרונות מצטברות עדויות מדעיות רבות לכך שלמידה ותרגול של טכניקת המיינדפולנס מביאה לשיפור ניכר בתסמינים ובאיכות החיים של מטופלים במגוון מחלות כרוניות ובינן גם בעיות במערכת העיכול כגון תסמונת מעי רגיש, מחלות מעי דלקתיות ומחלות גידוליות.

המכון למחלות דרכי העיכול והכבד יצר לאחרונה קשר עם מכון מודע מהמרכז הבינתחומי בהרצליה המתמחה בלימוד שיטה זו, ואנו פותחים קבוצת לימוד ותרגול ייעודיות של MINDFULNESS MEDITATION ייעודית וייחודית למטופלינו.
כמו כן הצלחנו לתמחר את הקורס במחיר אטרקטיבי במיוחד הנמוך משמעותית מ"מחיר השוק".
הקבוצה הראשונה שהועברה לפני מספר חודשים זכתה תגובות מצוינות ממשתתפיה מה שמעודד אותנו להמשיך לקיים ולקדם את התוכנית. אנו מאמינים שלמידת ותרגול MINDFULNESS  יועילו בעיקר לאלו המתמודדים עם הפרעות כרוניות ואלו אשר תחושות מתח ולחץ מלוות אותם ומשפיעות על תסמיניהם ואיכות חייהם.

הסדנא תאגד שתי קבוצות מטופלים:
א. אנשים שחלו בסרטן דרכי העיכול עד גיל 50 וכיום אינם מעל גיל 55  ואנשים עם נטייה תורשתית לסרטן וריבוי פוליפים בדרכי העיכול.
ב. מטופלים עם תסמונת מעי רגיש (IBS) כאבי בטן כרוניים, והפרעות בתנועתיות ותפקוד מערכת העיכול כגון - ריפלוקס, בעיות ברצפת האגן ועצירות כרונית. 

משך הקורס: שמונה מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי בימי ג' בין השעות 19:00-21:30 ומפגש אחד בן 4 שעות
עלות הקורס: 1550 ₪ שישולמו לבית החולים במזומן או באשראי.


ליצירת קשר לצורך הרשמה ומידע נוסף

ד"ר רויטל קריב
(לאנשים שחלו בסרטן דרכי העיכול עד גיל 50 וכיום אינם מעל גיל 55).
riskclinic@tlvmc.gov.il
03-6974458 בפקס 03-6974868 (מירב)

ד"ר רועי דקל
(לאנשים עם תסמונת מעי רגיש והפרעות תפקודיות במערכת העיכול)
efrata@tlvmc.gov.il , 03-6974282 (אפרת)

תומר בשן - מנחה הקורס
tomerbashan29@gmail.com

אנו מזמינים אתכם להצטרף ולקחת צעד חשוב לקידום איכות חייכם! 

על מכון מודע

מכון מודע הינו המרכז האקדמי היחיד בארץ שעוסק במחקר והכשרה של התערבויות מבוססות מיינדפולנס בבתי חולים. בהיותו חלק מבית ספר לפסיכולוגיה בבינתחומי הרצליה כל הפעילות של מכון מודע מתבססת על הידע העדכני ביותר בתחום של חקר המוח, פסיכולוגיה קלינית ופסיכולוגיה התפתחותית. בנוסף, מכון מודע הוא המרכז היחיד בארץ שיש לו הסמכה ללמד קורסי MBSR / MBCT מטעם המרכז למיינדפולנס באוניברסיטת בנגור באנגליה להסמיך מורים בלימוד מיינדפולנס בגישת MBSR / MBCT.

תפריט ניווט תחתון