טיפול במחלות בלוטות הרוק

אף אוזן גרון, ניתוחי ראש, צוואר, פה ולסתות - מערך

עד לאחרונה, בחולים שסבלו מבעיות של דלקות בבלוטות רוק, מאבני רוק שהתפתחו בבלוטות הרוק, או ממגבלה בצינורות הניקוז של הרוק, התבסס הטיפול על מתן מיידי של אנטיביוטיקה והוצאת אבנים בגישה כירורגית פתוחה מצינור הניקוז. במקרים של אבנים ברקמת הבלוטה, התבצעה כריתה כירורגית של בלוטת הרוק המעורבת.

הניתוחים הללו כרוכים בהרדמה כללית, בזמני ניתוח והחלמה ארוכים יחסית, ומלווים לא אחת בסיבוכים, ובכללם סיכון לעצב הפנים וענפיו.

 

בשנים האחרונות, עם התפתחות מערכות האנדוסקופיה ומערכות גלי הקול, התחלנו להשתמש בטכניקות חדשניות לטיפול לא-ניתוחי בבעית אבני רוק; לאבחון ולטיפול במגוון בעיות אחרות של בלוטות הרוק ומערכת הניקוז שלהן, דוגמת חסימה בשל פלקים ודלקות כרוניות הגורמות להצרויות והצטלקויות של צינורות בלוטות הרוק.

המרפאה לטיפול במחלות בלוטות רוק, המשתייכת למחלקת אף אזן גרון-ניתוחי ראש וצוואר, מציעה לציבור הסובלים מבעיות אבני רוק שירות אמבולטורי הכולל ביצוע הדמייה והערכה קלינית על-ידי רופא, ובמידת הצורך - טיפול בשיטות חדשניות:

  • היעזרות בשיטות הדמיה בשיטות שונות כמו צילומי רנטגן, אולטרה-סאונד, CT, סיאלוגרפיה וכד'.
  • אבחנה באמצעות אנדוסקופיה (תצפית בעזרת סיב אופטי) בעיות בצינורות הרוק, ואפשרות להוצאת אבנים מצינורות אלה (במידת הצורך, מתבצעת הרחבת הצינורות ע"י בלון).
  • ריסוק אבני הרוק בעזרת גלי קול (בדומה לריסוק אבני הכליה). 

הפעולות המתוארות לעיל מתבצעות ללא הרדמה, או בהרדמה מקומית בלבד, וחוסכות את הסבל הכרוך בניתוחים ובסיכונים הכרוכים בהם.

במחקר משותף של חמישה מרכזים רפואיים גדולים בעולם (מתוכם ארבעה באירופה ואחד בארץ - באשקלון), נמצא שמתוך 4,500 חולים אשר סבלו מאבני רוק וטופלו בשיטות החדשניות כולל ריסוק , אנדוסקופיה והוצאה בטכניקה זעיר-פולשנית, רק 2.8% נזקקו לבסוף לטיפול בכירורגיה פתוחה.

בבואך למרפאה יש להצטייד בטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או תשלום במזומן/כרטיס אשראי בהתאם לתעריף משרד הבריאות: 256 ש”ח לבדיקת רופא מומחה.
פרטים ליצירת קשר

טלפון: 03-6973338


מיקום

בניין סוראסקי, קומת קרקע, אגף א'

לצפייה במפה

שעות קבלה

ימי ד' בין השעות 08:30-11:00


כניסה למערכת

שלום, אורח

זימון תור