המרכז למחקר קליני

מחקר ופיתוח

המרכז למחקר קליני עוסק בניסויים רפואיים הקשורים לשלבי פיתוח מוקדמים של תרופות. זהו למעשה מרכז המחקר הראשון בישראל, הייעודי למטרה זו.

 

המרכז למחקר קליני מבצע את הניסויים על-פי אמות המידה הבינלאומיות (דרישות FDA והקהילה האירופאית - EMEA) ועל-פי נהלי Good Clinical Practice - GCP המחמירים ביותר.

 

Good Clinical Practice - GCP הוא מושג המייצג סטנדרט איכות בתכנון, ביצוע, תיעוד ודיווח של ניסויים בהם מעורבים בני אדם. על מנת לקיים את עקרונות ה-GCP , הבאים להבטיח את בטיחות, שלמות ואמינות המחקר, יש צורך לפעול על פי נהלי עבודה מוגדרים וקבועים. ביצוע מחקר קליני על פי נהלי GCP הוא תנאי הכרחי לאישור תוצאותיו ע”י רשויות הבריאות בארצות המפותחות, ולכן נדרש על ידי חברות העוסקות במחקר ופיתוח תרופתי.

ביחידת המחקר 28 מיטות, המותאמות לשילוב ייחודי של יכולת לבצע ניסויי Phase-1 (מתן תרופה בפעם הראשונה לבני אדם, לרוב בהשתתפות מתנדבים בריאים), וניסויים קליניים מוקדמים (Phase-2A) בהשתתפות חולים, תוך שיתוף פעולה עם מחלקות ומכוני ביה"ח.


הצוות המתפעל את המרכז מורכב מרופאים, אחיות, מתאמות מחקר, אנשי בקרת איכות ועובדי מעבדה, שאומנו לפעול בתנאי GCP. חלקם עברו השתלמות בנושא זה גם בחו”ל.

 


מאז הקמתו, בוצעו במרכז למחקר קליני למעלה מ-250 ניסויים קליניים, עבור גורמים שונים מהארץ ומחו"ל, כגון: חברות תרופות, CRO's, חברות סטארט-אפ ועוד.

לעובדה כי היחידה ממוקמת במרכז רפואי גדול ורב-תחומי, חשיבות רבה:

  • הקשר בין מחלקות בית החולים השונות למרכז, מאפשר לאותן המחלקות להציע לחברות תרופות ולחברות המתאמות מחקרים (CROs) לבצע מחקרים בתחום התמחותן, בשילוב עם היכולות הייחודיות של המרכז למחקר קליני. 
  • קיימת גם מגמה הפוכה: המרכז למחקר קליני מעודד חברות תרופות וחברות המתאמות מחקרים, לבצע מחקרים בחולים המטופלים במחלקות הרלבנטיות. כך מתאפשר לאותן המחלקות לבצע מחקרים מוקדמים  (Phase-2A studies) בסטנדרטים בינלאומיים.
  • מיקומו של מרכז המחקר בלב העיר הגדולה בישראל מאפשר גיוס נרחב של חולים ומתנדבים בריאים.
פרטים ליצירת קשר

טלפון: 03-6974845

פקס: 03-6973935

דוא"ל: crc@tasmc.health.gov.il


מיקום

בניין מחקר קליני, חצר הבניין הישן

לצפייה במפה


כניסה למערכת

שלום, אורח