מידע והנחיות לקראת בדיקת תהודה מגנטית (MRI)

בדיקת התהודה המגנטית אותה הנך עומד/ת לעבור, תבוצע על-ידי מכשיר חדיש מסוגו, אשר סורק את גופך תוך הפעלת שדה מגנטי חזק.

 

במהלך הבדיקה תידרש/י לשכב ללא תנועה. למרות שתהיה/שתהיי בחדר הבדיקה לבדך, הרנטגנאי/ת רואה ושומע/ת אותך במשך כל הבדיקה. בדיקת ה-MRI אינה כואבת ונמשכת ברוב המקרים בין 30-40 דקות. במהלך הבדיקה נשמעים בתוך המכשיר קולות של דפיקות ונקישות – זהו צליל הפעולה התקינה של המכשיר. עוצמת הקולות עשויה להיות גבוהה ומסיבה זו ניתנים אטמי אוזניים או אוזניות אשר ינמיכו את עוצמת הרעש.

חשוב!

המגנוט עלול להפריע לתפקודם התקין של קוצבי לב ועלול להזיז פיסות מתכת שנמצאות בגופך. לכן אנו מבקשים בכל לשון של בקשה שתקרא/י בעיון את השאלון המצורף ותענה/י בתשומת לב על כל השאלות המצוינות.


כמו כן, השדה המגנטי החזק עלול להשפיע גם על כרטיסים מגנטיים לסוגיהם, על מכשירים אלקטרוניים, וכן על כל גוף מתכתי מתמגנט, הנמצא בתוך או מחוץ לגופך. לכן, בטרם הכניסה לחדר הבדיקה עליך להסיר תכשיטים, שעונים, מטבעות, כרטיסי אשראי או כל כרטיס מגנטי אחר. ניתן למסור את החפצים למלווים או להפקידם בתאים מחוץ לחדר הבדיקה.

חומר הניגוד

לעיתים יש צורך להזריק חומר ניגוד המבוסס על מתכת (גדוליניום) ואינו מכיל יוד, כך שהאנשים הרגישים ליוד יכולים לקבלו ללא בעיה.   אנו  ניידע אותך לגבי הצורך בהזרקת חומר ניגוד  ונוודא כי לא קיימת בעיה בהזרקתו.

 

לאחרונה ישנם  דיווחים על סיבוך נדיר שקשור בהזרקת חומרי ניגוד (גדוליניום) לחולי כליות. חשוב שתדווח/י לנו  על כל מחלת כליות כרונית או חריפה, על טיפול בדיאליזה ועל מחלה רב מערכתית (כולל מחלת כבד והשתלת כבד).

תשובות לבדיקות

פענוח הבדיקה עם הדיסק ישלחו בדואר לביתך תוך 15 ימי עבודה. כמו כן, ניתן לקבל את הדיסק בתום הבדיקה, לאחר המתנה של עד כ-30 דקות.
שאלון לביצוע בדיקת תהודה מגנטית (MRI) - קובץ מצורף למילוי וחתימה
כניסה למערכת

שלום, אורח