ניתוח לב חדשני לתיקון מסתם

תאריך:

23.11.2016

.
ניתוח חדשני לתיקון מסתם מיטרלי בחתך קטן על לב פועם וללא שימוש במכונת לב ריאה בוצע אתמול על ידי צוות המחלקה לניתוחי לב חזה כאן באיכילוב בניהולו של ד"ר ינאי בן גל.

ניתוח זה מבוצע בדרך כלל על ידי פתיחת חזה מרכזית, עליה על מכונת לב וראה, עליה על מחזור חוץ גופי, עצירת הלב, פתיחתו ותיקון המסתם. פעולה זו יעילה ובטוחה אך אחוז מסויים של החולים אינם מסוגלים לעמוד בהליך הניתוחי הקונבנציונלי עקב גיל מתקדם או ריבוי מחלות נלוות.
המחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי ת"א מובילה בתחום הניתוחים החדשניים בגישה זעיר פולשנית, המבוצעים ללא פתיחה מלאה של עצם החזה ובחתך קטן (אך תוך שימוש במכונת לב ראה ועצירת הלב) הלכה אמש צעד נוסף קדימה וביצעה 2 ניתוחי תיקון מסתם מיטרלי בחולים מבוגרים ומורכבים על ידי טכנולוגית NEOCHORD המקטינה עוד יותר את הטראומה הניתוחית ומאפשרת תיקון מסתם בחתך זעיר ללא עצירת הלב.
המערכת היקרה שנוסתה עד כה במספר נמוך של מרכזים רפואיים בעולם, מאפשרת תיקון מסתם מיטרלי בחתך זעיר על לב פועם וזאת תחת הנחיית אקו תוך ושתי תלת ממדי (שמחליף את האינספקציה הויזואלית הישירה של המסתם לכזו וירטואלית הנעשית באקו תלת מימדי). לצורך כך נדרש כמובן גם שיתוף פעולה הדוק בין הכירורגים לקרדיולוגים אנשי האקו והמרדימים.

כניסה למערכת

שלום, אורח