שיתוף פעולה מחקרי בין המרכז הרפואי ת"א לממשלת הודו

תאריך:

12.12.2016

שיתוף הפעולה יתרום למחקר משמעותי ליצירת רפואה מבוססת ראיות של טיפול בצמחי מרפא ממקור של הרפואה האיורוודית, ויתמקד במחקר ופיתוח של גישות חדשות לטיפול במגוון מחלות כרוניות המאפיינות את מדינות המערב.

 

המרכז הרפואי תל-אביב חתם השבוע על מזכר הבנות עם ממשלת הודו לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח בתחום מדעי הרפואה האיורוודית. טקס החתימה נערך במהלך הקונגרס העולמי לרפואה איורוודית. במסגרת הכנס הוצגו תהליכי הגלובליזציה והסטנדרטיזציה שעוברות  הפרקטיקות המרכזיות של הרפואה האיורוודית הכוללות בין השאר יוגה, נטורפתיה וצמחי מרפא.

 

שישוף פעולה מחקרי

 

ד"ר שחר לב-ארי, מנהל המרכז לרפואה משלימה-משולבת של המרכז הרפואי תל-אביב ייצג את המרכז הרפואי תל-אביב. את ממשלת הודו ייצג מנכ"ל המועצה המרכזית למחקר במדעי האיורוודה (CCRAS), אשר תחת משרד השר לענייני איורוודה (AYUSH). הסכם זה נעשה בסיוע ד"ר אנגו קומאר ומר דבשיש ביסווס משגרירות הודו בישראל.

מעבדתו של ד"ר לב-ארי לצמחי רפואה וחקר הסרטן, המהווה חלק ממעבדות המערך האונקולוגי,  חוקרת את יעילותם של צמחי מרפא, למשל, כורכומין, שהתגלה כחומר נוגד דלקת היכול, במודלים מעבדתיים, להגביר את יעילות הטיפולים הכמותרפיים לסרטן. דוגמא נוספת הוא צמח המורינגה אוליפרה המיובא מהודו וגדל בתנאים המיוחדים של ים המלח והצליח לעכב, בתנאי מעבדה, שגשוג של תאים סרטניים שמקורם בלבלב.

שיתוף הפעולה יתרום למחקר משמעותי במיצוי סטנדרטי של צמחי מרפא ממקור איורוודי, ויתמקד במחקר ופיתוח של גישות חדשות לטיפול במגוון מחלות כרוניות המאפיינות את מדינות המערב.

כניסה למערכת

שלום, אורח