המכון לתפקודי המוח

אגף דימות

השירות הקליני במסגרת המכון  לתפקודי המוח פועל החל מ- 1998 כחלק מאגף הדימות. 
השירות הינו הראשון והגדול מסוגו בארץ, ומאז הקמתו הופנו אליו מעל 2,000 נבדקים מבתי חולים בכל רחבי הארץ ובעולם בשאלות קליניות שונות הקשורות למיפוי תפקודי של המוח ואפיון מתקדם של נגעים במוח.

המרכז מתמחה גם במיפוי ב- EEG, וכולל מערכות הפועלות בתוך סביבת המגנט ומאפשרות מיפוי משולב: EEG-fMRI. בנוסף, במרכז נעשה שימוש בטכנולוגיה ייחודית שפותחה על ידי הצוות (פטנט רשום) המאפשרת שיפור יכולת הזיהוי והניטור של האותות החשמליים המוחיים בעת ביצוע בדיקה משולבת  EEG-fMRI.

במהלך השנים השירות הקליני צבר ניסיון רב בבדיקות שונות והפך למוביל בתחום בארץ ובעולם.

לקריאת מאמרים שפורסמו בנושא


 

 

על הבדיקות במכון

 

סימולציה של בדיקה ב MRI

במרכז קיים סימולאטור המדמה סורק  MRI, ומאפשר התנסות מהימנה בחוויית הבדיקה. הסימולאטור מיועד לאנשים המתקשים להכנס לסורק וזקוקים לתרגול מקדים כולל חולי חרדה (כמו קלאסטרופוביה) וילדים קטנים. הסימולציה נועדה לאפשר לנבדק להתרגל לסביבת הסורק כדי שתהפוך לפחות מאיימת.
במהלך הסימולציה הנבדק שוכב במכשיר MRI דמה (שאינו פעיל), חווה את הכניסה לתעלת המכשיר ולומד להכיר את הצלילים אותם משמיע המכשיר בעת הסריקה .

התנסות עם הסביבה ומהלך הבדיקה התגלו כיעילות  במספר גבוה של בדיקות ארוכות ומורכבות בילדים וחסכו הרדמות מיותרות.
יש לתאם ביקור בסימולאטור מראש.

המרפאה הטיפולית למודולציה מוחית

המרפאה החדשנית לתפקודי המוח במרכז הרפואי תל אביב מציעה מגוון טיפולים מתקדמים וייחודיים בישראל, שמטרתם לסייע לחולים הסובלים מהפרעות כרוניות המערבות את תפקודי המוח.

הטיפולים במרפאה מותאמים באופן אישי עבור כל מטופל, ונעשים בשיטות לא פולשניות וללא שימוש בתרופות. כל מטופל המגיע למרפאה עובר הערכה טרום טיפולית קפדנית על ידי רופא מומחה ופסיכולוג (או נוירו פסיכולוג), על פיה נקבעת לו תכנית טיפול ייעודית אישית.

מטרת הטיפולים המוצעים במרפאה היא השרייה של שינוי בפעילות המוחית (נוירו מודולציה), אשר עשויה להביא לשיפור קליני. השינוי המושרה מכוון לאזור המוחי הרלוונטי להפרעה הכרונית ממנה הוא סובל.


שירותי המרפאה פועלים תחת ניהולם של עליה סולסקי וד"ר חגי שרון, מומחה ברפואה פנימית ורפואת כאב.
הטיפולים הניתניתם במרפאה:  

גרייה חשמלית (tDCS) / גרייה מגנטית (TMS) / נוירו פידבק (NF)


לכל שאלה נוספת, לבירורים בנושאי תשלום ולקביעת תור להערכה ולטיפול, צרו עמנו קשר:

052-7360788

brainclinictlv@gmail.com‏

על צוות המכון

השירות פועל תחת פיקוח רפואי של פרופ' תלמה הנדלר - MD PhD פסיכיאטרית, מנהלת ומייסדת המכון, וד"ר מרדכי מידוודובסקי - MD נוירולוג בכיר מומחה באפילפסיה ורישום מגנט מוחי מגנטו-אנצפלוגרפיה

 

 

 

פרטים ליצירת קשר

טלפון: 03-6973953 - מזכירות

טלפון: 03-6974818

פקס: 03-6973080


מיקום

בניין סוראסקי, קומת קרקע, אגף ה'

לצפייה במפה


כניסה למערכת

שלום, אורח