טומוגרפיה ממוחשבת (CT)

אגף דימות

אחראית משרד: ריקי מימון

המרכז הרפואי תל-אביב מצויד ב- 4 מכשירי CT חדשים מהמתקדמים ביותר בעולם. המכשירים מופעלים על בסיס פרוטוקולים רפואיים מדויקים המעודכנים בהתאם לספרות הרפואית באופן שוטף. התוצאה היא תמונות מדויקות באיכות מעולה. מכשיר הסיטי משמש ככלי חשוב ביותר לאבחון ולתכנון הטיפול במחלות שונות כולל מחלות סרטן, מחלות זיהומיות, מחלות דלקתיות ומחלות מולדות.

 

ביחידה מבצעים את כל סוגי בדיקות ה-CT, כולל: בדיקות מוח, צוואר, סינוסים, ארובות עיניים, בסיס הגולגולת, עמוד שדרה, חזה, בטן אגן, שרירים ועצמות.

סרטון על הבדיקה

בדיקות מיוחדות:

  • CTקולונוסקופיה וירטואלית - לאיתור פוליפים וסרטן המעי הגס
  • CT לב ("צנתור לב וירטואלי") - להערכת עורקי הלב
  • CT אנגיוגרפיה - של עורקי הראש הצואר, הבטן, הראות והגפיים
  • CT אנטרוגרפיה - להערכת המעי הדק
  • CT אורוגרפיה - להערכת הכליות ודרכי השתן.

 

ביחידת ה-CT עובדים רדיולוגים מומחים ומנוסים בעלי התמחות בתחומי הדימות השונים, חלקם עברו הכשרה בבתי החולים המובילים בארה"ב ובקנדה. הרדיולוגים בעלי התמחות על בהדמיית מחלות הבטן והאגן, הדמיית מחלות הלב והריאות, הדמיית מחלות שרירים ועצמות, הדמיית מחלות ילדים ומחלות עצבים. את בדיקות ה-CT מבצעים רנטגנאי CT מנוסים. ביחידה מבוצעות גם פעולות פולשניות בהנחיית CT.

 

מכשיר ה-CT (טומוגרפיה ממוחשבת) הוא אמצעי לאבחון אשר משלב קרינת X  עם טכנולוגית מחשבים מתקדמת ליצירת תמונות של הגוף. בתמונות אלה נראים האברים הפנימיים, כלי הדם, העצמות והרקמות בפירוט רב. סריקת הסיטי מהירה, לא כואבת ונמשכת ברוב המקרים מספר עשרות שניות בלבד. זמן השהיה בחדר הבדיקה הוא בין 5-20 דקות לערך.

דפי מידע לנבדק

פרטים ליצירת קשר

טלפון: 03-6974642 - טלפון ביחידה (עבור מטופלים שאינם מאושפזים)


מיקום

בניין סוראסקי, קומת קרקע, אגף ה'

לצפייה במפה

שעות קבלה

ימי א'-ה' בין השעות 08:00-15:00 לחולים מאושפזים, ביצוע בדיקות לחולים אמבולטורים: בין 15:00-23:00, קבלת תשובות: בין 8:00-13:00


כניסה למערכת

שלום, אורח

זימון תור