בניין הלב ובי"ח חירום ע"ש סמי עופר

בסיוע תורמים נדיבים ובראשם סמי עופר ז"ל, הוקם בניין הלב המאכלס בעיקרו את המערך הקרדיולוגי של המרכז הרפואי תל-אביב. הנחת אבן הפינה התקיימה באוגוסט 2007, ובתחילת שנת 2011 חנכנו את אכלוסו. עד כה אוכלסו 6 קומות מתוך 10 קומות הבניין.

תהליך ייעוד ואכלוס הבניין נמשך וכיום אנו ניצבים מול אתגר איכלוס קומות 9 ו-10.

 

על בנין הלב

כאמור, הקמתו של בניין הלב התאפשרה הודות לתרומתו הנדיבה של סמי עופר ז"ל בסך של 42 מיליון דולר, אליה התווספו תרומות של כ-45 מיליון דולר שנאספו בארץ ובחו"ל. הבניין, שנבנה בסטנדרטים המודרניים ביותר, מעוצב כקובייה מונוליתית עטופה בזכוכית, עם חלונות אורבאניים אדומים שהם בבחינת מטאפורה לחדרי הלב.
בבניין המשתרע על שטח של כ- 56 אלף מ"ר 9 קומות מעל האדמה ו-4 קומות תת-קרקעיות המשמשות כחניון בשגרה ותוסבנה לבי"ח חירום עם 700 מיטות, בעת מלחמה.
בי"ח לחירום המשתרע על כ-18,000 מ"ר, בארבעה מפלסים של חניון תת קרקעי, הינו ביה"ח הראשון בארץ שמוגן כנגד נשק קובנציונאלי, חל"כ וביולוגי. בכל מפלס חלוקה לתתי אזורים מסומנים מראש, בכל תת אזור תחנת אחות מזווודת, אזור מקלחות ושירותים לחולים ואזורי עבודה מוגדרים לצוות. בביה"ח תשתיות חיוניות מתאימות כולל מערכות קריטיות כמו חמצן, ואקום, חשמל וכו'. בכל עמדה פס אספקה שכולל את כל קווי האספקה הנדרשים לחיבור למערכות הקריטיות, וכן עמדות דיאליזה עם כל התשתיות המתאימות.

 

המבנה שנבנה בסטנדרטים של בניה ירוקה וחסכון באנרגיה, מצויד במערכת טיהור אוויר שפותחה בארץ ע"י חברת "בית אל" וכוללת חוות מסננים ייחודית, מערכות מיזוג אוויר, מאגר מים, מרכז חמצן וגנרטורים המאפשרים תפקוד עצמאי מספר יממות. מביה"ח חירום ישנם מעברים לתשתיות חיוניות של ביה"ח כגון חדרי ניתוח וחדר המיון. כמו כן במסגרת ביה"ח מרכז בקרה ושליטה בכל מערכות ביה"ח כולל תשתיות תקשורת טלפוניה ומחשבים.

 

6 קומות אוכלסו והן כוללות את כל המערך הקרדיולוגי וכן את מחלקת ניתוחי לב וחזה, שתי מחלקות פנימיות המתמחות במחלות לב וכלי דם - פנימית ד' ופנימית ה' והמחלקה לנוירולוגיה, המערך הנוירוכירורגי וכן מחלקת עור ומרפאות עור. בבנין הלב בקומת הקרקע מאוכלס: מערך הרפואה המונעת של בית החולים (מלר"מ) כולל מתחם חדש ומפואר המיועד לבדיקות סקר המנהלים.

סרטוני וידאו

  • בואו להכיר את הלב מקרוב

    היחידות לטיפול נמרץ לב ולאשפוז קרדיולוגי עברו למשכנן בבניין הלב ע"ש סמי עופר.

  • חנוכת בניין הלב ע"ש סמי עופר

    תמונות ומילים מההשקה, מרץ 2011

  • Mr. Eyal Ofer speaks

    Mr. Eyal Ofer speaks about the new Sammy Ofer Heart Building

גלרית תמונות

כניסה למערכת

שלום, אורח

לתרומה לפרוייקט זה