דימות ילדים

אגף דימות, ביה"ח "דנה-דואק" לילדים

היחידה לדימות ילדים מהווה מרכז מצוינות הכולל את כל בדיקות ההדמיה האבחנתיות בילדים, תוך תכנון ותאום הבדיקות השונות בהתאם לגיל הילד והבעיה הקלינית. 
היחידה היא חלק מאגף הדימות של המרכז הרפואי תל-אביב, במסגרתה מתבצעת קשת רחבה של בדיקות הדמיה ואבחון של פעוטות,ילדים, בני נוער ונשים בהריון, החל מבדיקות שיקוף ורנטגן, דרך בדיקות CT בקרינה נמוכה ואולטרה סאונד, וכלה בבדיקות MRI מורכבות בהרדמה מלאה.
היחידה מציעה סביבה ייחודית ממוקדת בילדים, שהיא הן בטוחה והן נעימה לילדים הנבדקים ולמשפחותיהם.

 

חוד החנית של היחידה הינו ביצוע בדיקות תהודה מגנטית לנשים בהריון (MRI עוברי), לאבחון מומים והפרעות התפתחותיות, המסייעות לבדיקת אולטרה-סאונד טרום לידתי. בדיקה זו מתבצעת בעולם במספר מצומצם של מרכזים רפואיים גדולים, העוסקים בייעוץ טרום לידתי, והמרכז הרפואי תל-אביב הינו אחד מהם. הבדיקות מבוצעות בשיתוף פעולה עם רופאים מומחים ברפואת העובר מתחומי הגנטיקה, נוירולוגיה, גניקולוגיה, רדיולוגיה, קרדיולוגיה, אורולוגיה, כירורגיה ונוירוכירורגיה הפועלים יחדיו במטרה לתת מענה מקיף לבעיות בהתפתחות העובר.


 

בדיקת הדמיה לילדים

 
עוד עוסקת היחידה בתחומי מחקר בסיסי וקליני, ומהווה מקום להשתלמות והוראה של סטודנטים לרפואה, מתמחים בהדמייה וחוקרים בתחום המוח.
 
ביחידה עומד לרשותכם צוות מומחים רב-מקצועי, הכולל: רדיולוגים ממגוון התחומים של מקצוע ההדמיה, בעלי התמקצעות מיוחדת בהדמיית ילדים, רופאים מרדימים בעלי נסיון והתמחות מיוחדת בהרדמת ילדים, וצוות סיעודי.
 
לרשות היחידה עומדת התשתית הטכנולוגית המתקדמת ביותר של אגף הדימות, הכוללת, בין השאר: 4מכשירי MRI , שלושה מכשירי  CT (כולל CT עם 64 פרוסות), מכשירי אולטרה-סאונד, כולל מכשיר נייד בפגייה ומכשיר רנטגן לילדים, הממוקם בסמוך ליחידה לרפואת ילדים דחופה מיון "דנה-דואק".
 
בנוסף, לרשות היחידה מערכת מחשוב חדשנית בשם PACS, המאפשרת לסגל הרפואי לצפות בבדיקות ההדמיה בכל עת מכל עמדת מחשב, הן בבית החולים והן מחוצה לו, לצורכי אבחון והתייעצות רפואית. מערכת זו, לא רק מאפשרת זמינות ונוחות, אלא מהווה ארכיון בדיקות ממוחשב נייד.
 
אנו מאמינים כי ילד אינו מבוגר קטן, ויש לתת לו התייחסות מיוחדת, הן בפן האנושי והן בפן המקצועי. מתוך ראיה זו אנו פועלים על-פי עקרון ה- (ALARA (As Low As Reasonably Achievable , דהיינו: צמצום היקף הקרינה האלקטרומגנטית עד כמה שניתן, תוך התאמת הבדיקה לגיל הנבדק ולבעיה הרפואית ממנה סובל.
התשתית הטכנולוגית המתקדמת וקביעת רף טיפולי בהתאם לסטנדרטים ופרוטוקולים המקובלים בעולם, מאפשרות לנו לא רק להפחית את היקף הקרינה הנדרשת, אלא גם לצמצם את משך הבדיקה עצמה.
במטרה למנוע חוויה טראומטית וכאבים מיותרים בגיל הצעיר, לא רק שאנו עורכים בדיקות הדמיה בהרדמה, אלא גם משתמשים במסיכה של דרכי האוויר העליונות בלבד, שדרכה עובר גז ההרדמה, והיא חוסכת הכנסת צינור להנשמה קנית (טובוס).

הבדיקות המבוצעות במסגרת היחידה

צילומי רנטגן
בדיקות CT
בדיקות MRI
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות שיקוף

היקפי פעילות שנתיים

במסגרת היחידה מבוצעות כ-32,000 בדיקות דימות בממוצע לשנה.
מתוכן: 24,000 צילומי רנטגן, 4,600  בדיוקת אולטרא-סאונד, 2,600 בדיקות MRI וכ-1,100 בדיקות CT
פרטים ליצירת קשר

טלפון: מוקד זימון תורים 03-6974000


מיקום

בנין מרפאות "דנה דואק", קומה 1-

לצפייה במפה


כניסה למערכת

שלום, אורח