דלג לתוכן העמוד

גודל פונט

חיפוש
המרכז הרפואי ביה"ח "דנה-דואק" לילדים רפואה דחופה (מיון ילדים) - יחידה

רפואה דחופה (מיון ילדים)

ביה"ח "דנה-דואק" לילדים

היחידה לרפואה דחופה ילדים בבית החולים "דנה-דואק" לילדים פועלת 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. היחידה משרתת את כל אוכלוסיית הילדים בגילאי 0-16 שנים באזור גוש דן ומעבר לו, ומטפלת בכ- 28,000 ילדים בשנה.

היחידה מעניקה טיפול רפואי ראשוני ויעיל לקשת רחבה של בעיות רפואיות בתינוקות, ילדים ובני נוער החל מפציעות, חתכים, כוויות, הרעלות ונפילות, דרך מחלות ילדים שכיחות כגון מחלות חום, שלשולים, בעיות בנשימה, מחלות זיהומיות ודלקות שונות, וכלה במקרים רפואיים מורכבים, מצבי חירום ובמצבים מסכני חיים.

שינוי השם מ"מיון" ל"יחידה לרפואה דחופה ילדים" מסמל את השינוי המהותי בתפיסה הטיפולית ביחידות לרפואה דחופה.

 

מיון הילדים, שפעל בעבר כיחידה ממיינת שתפקידה להחליט אם לאשפז חולה הפונה אליה או לשחררו חזרה לקהילה, הפך ליחידה המטפלת בכל מגוון הבעיות המופנות אליה, תוך שימוש בכל אמצעי האבחון והייעוץ הקיימים במערכת.

 

מטרת היחידה לרפואה דחופה ילדים הינה מיון, ייצוב והענקת טיפול ראשוני תוך התבססות על בדיקות אבחון, הדמיה והתייעצות עם קשת רחבה של מומחים בתת מקצועות של רפואה לילדים, כדוגמת: כירורגיה, נוירוכירורגיה, אורתופדיה, פלסטיקה, אף-אוזן-גרון, פה ולסת, עיניים, אורולוגיה, מחלות דרכי הנשימה והריאה, גסטרואנטרולוגיה, נוירולוגיה, אנדוקרינולוגיה, קרדיולוגיה, המטולוגיה ועוד.
 
המבנה החדש של היחידה לרפואה דחופה ילדים כולל אולם מיון עם 9 עמדות טיפול, חדר בידוד, חדר השהייה עם 2 מיטות, חדרי טיפולים וחדר טיפול נמרץ, הכולל ציוד החייאה ומכשור רפואי מתקדם ומשוכלל.

 

בבניית המשכן החדש הושקעו חשיבה ומשאבים רבים, על-מנת ליצור סביבה טיפולית נעימה ומיטבית למטופלים ולצוות כאחד. במתחם עומדים לרשותכם פינת המתנה מרווחת ובה משחקייה ומתחם פעילויות אינטראקטיבי לילדים, מסכי טלויזיה וקפיטריה.

 

  • תהליך הטיפול מתחיל ברישום ופתיחת גיליון אשפוז בדלפק הקבלה, משם מופנה הילד לבדיקה.
  • כל ילד המגיע למיון נבדק תחילה על ידי אחות לצורך הערכה ראשונית.
  • אחרי הבדיקה הראשונית של אחות ייבדק הילד על ידי רופאי רפואה דחופה לילדים. במידת הצורך, יופנה הילד לבדיקות נוספות או לייעוץ של רופא מומחה.
  • בתום הטיפול הראשוני והייעוץ המקצועי, יוחלט על אשפוז הילד באחת ממחלקות בית החולים או על שחרורו והמשך מעקב במסגרת הקהילה, או במסגרת מרפאות החוץ של בית החולים לילדים ע"ש "דנה-דואק".

במקרים מסויימים, אין צורך באשפוז במחלקת הילדים, אולם מתעורר הצורך בהשגחה ומעקב רפואי צמוד של מספר שעות, עד התבהרות התמונה הקלינית.

לצורך כך, נבנתה פינת השהייה ייעודית. היחידה לרפואה דחופה משמשת גם כאפיק לקשר עם רופאי הילדים בקהילה, המתבסס על קשר בלתי אמצעי רציף לצורך קבלת דיווח על מצבם.

ילדים במצבי חירום יטופלו מיד על-ידי צוות היחידה, בחדר החייאה המצויד במכשירי ניטור, ציוד החייאה והנשמה ותרופות ייעודיות.

 

בתום הטיפול הראשוני, תתקיים הערכה לגבי מצבו של הילד והוא יופנה לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים או במחלקה אחרת בהתאם לסיבת הגעתו של הילד לבית החולים.

 
היחידה לרפואה דחופה ילדים שואפת להעניק לילדים טיפול ללא כאב. גישה זו היא רק חלק מתפיסה טיפולית שלמה, המיושמת בשנים האחרונות בבית החולים לילדים ע"ש "דנה-דואק", במסגרתה משולבים אלמנטים נוספים בטיפול הרפואי, שמטרתם להפיג כאב וחרדה, לצד עידוד הילד לשתף פעולה בעת הטיפול בו.

 

רופאים מרדימים במסגרת "שירות החלומות", רופאי היחידה, אחיות וליצנים רפואיים, עושים כל מאמץ לבצע הליכים פולשניים ללא כאב, תוך הפחתת הפחד והחרדה, על-מנת לשפר את הצלחת הטיפול ולקצר את משכו.

אנו יודעים, כי ביקור בבית החולים אינו חוויה נעימה לילד ולמשפחתו, אולם צוות היחידה לרפואה דחופה ילדים עושה כל מאמץ על-מנת להנעים את שהותכם ולטפל בכם ביעילות וברגישות הנדרשת.


סבלנות, שיתוף פעולה והתחשבות בהנחיות הצוות, יסייעו לנו להעניק לכל אחד את הטיפול המקיף והטוב ביותר.

סרטון: מה עושים אם הילד נפל ונחבל?

ד"ר איילת רמון, מ"מ מנהל מיון ילדים עם הטיפים וההנחיות כיצד לנהוג במידה והילד נפל ונחבל בבית ובסביבה.
פרטים ליצירת קשר

טלפון: 03-6974500/1


מיקום

ביה”ח לילדים ע"ש ”דנה דואק”, קומת קרקע

לצפייה במפה


כניסה למערכת

שלום, אורח