דלג לתוכן העמוד

גודל פונט

חיפוש
המרכז הרפואי ביה"ח "דנה-דואק" לילדים אנדוקרינולוגיה ומחלות מטבוליות בילדים
  • השפעת צריכת סוכר מוגברת בקרב ילדים
    השפעת סוכר על ילדים

    בשנים האחרונות חלה עליה בצריכת הסוכר בקרב ילדים. פרופ' נעמי וינטרוב מנהלת היחידה לאנדוקרינולוגיה ומחלות מטבוליות מתארת את ההשפעות השליליות של מגמה זו

אנדוקרינולוגיה ומחלות מטבוליות בילדים

ביה"ח "דנה-דואק" לילדים

היחידה לאנדוקרינולוגיה ולסוכרת בילדים שבביה”ח ”דנה-דואק”, מטפלת בילדים ומתבגרים עם חשד לחסר או עודף הורמונלי כגון קומה נמוכה או גבוהה, התבגרות מינית מוקדמת או מאוחרת, תת פעילות או פעילות יתר של בלוטת התריס, בלוטת הפאראתירואיד, בלוטת האדרנל ובלוטת יותרת המוח.
כמו כן, מטופלים ביחידה ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים עם סוכרת מסוג 1 ("סוכרת נעורים"), סוכרת מסוג 2, סוכרת מולדת (נאונטלית) וסוכרת על רקע תורשתי.

גלריית תמונות

תחומי פעילות יחודיים

• בלוטת יתרת הכליה (בלוטת הטוחה או האדרנל): שגשוג מולד של הבלוטה עקב חסרים אנזימטים; הצורה הקלאסית והלא-קלאסית של החסר באנזים 21-hydroxylase  כולל יעוץ הריוני וגנטי, בשיתוף פעולה עם המכון הגנטי והמעבדה לסיווג רקמות בהדסה-עין כרם; שגשוג מולד של האדרנל עקב חסר באנזים 11-hydroxylase ואנזימים נוספים במסלול יצירת הקורטיזול.

• התמיינות מינית:  התמיינות מינית שונה, כולל אברי מין דו-כיווניים (שבין בן לבת); אי התאמה בין הרכב כרומוזומי המין לבין מבנה אברי המין; הפרעה במסלול יצירת הורמוני המין הגבריים, או הפרעה בפעילותם (תנגודת להורמוני המין הגבריים). מתבצע בשיתוף פעולה עם המכון הגנטי, היחידה לאורולוגית ילדים והמחלקה לכירורגית ילדים.

• מרפאת מחלימים ממחלות גידוליות: המרפאה עוקבת מעקב ארוך טווח אחר ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים אשר החלימו ממחלה גידולית ואשר נמצאים בסיכון לפתח הפרעות הורמונליות וירידה בצפיפות העצם על רקע מחלתם הבסיסית והטיפול שעברו.  המרפאה פועלת בשיתוף עם המחלקה להמטואונקולגית ילדים, המחלקה לנוירוכירורגית ילדים ומחלקת אורטופדית ילדים. 

• גידולים בבלוטת המגן: אבחון, טיפול ומעקב אחר ילדים עם גידולים שפירים וממאירים של בלוטת המגן בשיתוף עם מכון איזוטופים, אגף הדימות, מכון קרינה, מחלקת אא"ג והמכון האנדוקריני.

• מרפאת ליפידים (שומנים): המרפאה עוקבת אחר ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים אשר סובלים מעלייה ברמת השומנים בדם תוך התאמת טיפול אישית בהתאם לסוג ההפרעה, חומרתה וגיל המטופל. בשיתוף עם המעבדה האנדוקרינית.

• הפרעות במשק הסידן והזרחן ומחלות מטבוליות של העצם: רככת, רמות נמוכות או גבוהות של קלציום, הפרשת יתר או תת-הפרשה של הורמון הפאראתירואיד המווסת את משק הקלציום בגוף. בשיתוף עם אגף הדימות, מכון איזוטופים, מחלקת אא"ג, מחלקת אורטופדית ילדים והיחידה לנפרולוגית ילדים.

• מרפאת נוער טרנסג'נדר: המרפאה מטפלת בילדים ובבני נוער טרנסג'נדרים עם ג'נדר דיספוריה. זו המרפאה היחידה בארץ הנותנת מענה לילדים ולבני נוער בשאלות זהות מינית. צוות המרפאה הינו רב מערכתי וכולל אחיות, צוות פסיכוסוציאלי ומומחים באנדוקרינולוגית ילדים. בנוסף, הצוות עובד בשיתוף פעולה עם גורמי בריאות הנפש בקהילה בעלי נסיון בתחום.

מידע לקביעת תור

לצורך קביעת תור לבדיקת רופא ניתן להתקשר לטל 03-6972513
או לשלוח הפניה לפקס 03-6974306. מענה ינתן תוך 24-48 שעות.
(אם אין מענה ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי עם מספר טלפון לחזרה)

לצורך קביעת תור למבחנים אנדוקריניים יש להתקשר לטל  03-6974627 או לשלוח הפניה לפקס 03-6974306. מענה ינתן תוך 24-48 שעות.
(אם אין מענה ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי עם מספר טלפון לחזרה)

ראיון עם פרופ' נעמי וינטרוב על סוכרת בילדים

פרטים ליצירת קשר

טלפון: משרד: 03-6972513

טלפון: אחיות: 6974627 -03

פקס: 03-6974306

דוא"ל: talb@tlvmc.gov.il


מיקום

מרפאות ילדים דנה, קומת קרקע

לצפייה במפה

שעות קבלה

מרפאה אנדוקרינית: ימים ג' ו-ד' 08:00 עד 13:00; מרפאת סוכרת יום ב' 08:00-13:00


כניסה למערכת

שלום, אורח

זימון תור